UA-60323142-1

مهاجرت به کیش.کار و زندگی در کیش چگونه است؟

مهاجرت به کیش . کار و زندگی در کیش چگونه است؟


مهاجرت به کیش – سوالات متداول ، نظرات و تجربیات مهاجران به جزیره کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف همچون مسائل فرهنگی ، دوری از شلوغی و استرس های شهر های شلوغ ، لوکسی و زیبایی ، امکان استفاده از امکانات مناطق آزاد و بسیاری دلایل دیگر ، جزیره زیبای کیش را برای زندگی انتخاب می کنند.

جزیره کیش چراغ قرمز ندارد! در کیش سرعت گیر نیست. در این جزیره دنده عقب در خیابان، بوق زدن و صدای آژیر دزدگیر ممنوع است! کیش یک منطقه آزاد است و در خیابان خبری از ماشین های بی کیفیت نیست و فقط خودرو های لوکس و سوپر اسپورت آمریکایی ، ژاپنی و غیره به چشم می خورد. قوانین آیین نامه ای که در دیگر نقاط ایران به کل فراموش شده اند، کاملا در این جزیره رعایت میشود و عدم رعایت آن سبب اعمال قانون و جریمه میشود. ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی، بانک ها و موسسات بسیار با نظم و قانون است. در جزیره کیش اصلا گدا، دستفروش، دعوای خیابانی، تصادف های عجیب و غریب و مزاحمت خیابانی نمی بینید! در کل می توان جزیره کیش را با بسیاری از کشور های اروپایی مقایسه کرد.

جزیره کیش در نگاه اول بهشتی رویایی برای زندگی محسوب می شود. اما این بهشت هم مسائلی دارد که بد نیست پیش از تصمیم برای مهاجرت به این نکات هم توجه کرد.

کیش با مساحت ۹۰ کیلومتر مربع یکی از جزایر مرجانی خلیج فارس است. جزیره کیش کوه ندارد و بلندترین نقطه این جزیره ۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

مسافت هوایی تهران تا کیش در حدود ۱۰۵۲ کیلومتر است. نزدیکترین بندر به این جزیره ، بندر چارک با فاصله ۱۸ کیلومتر است.

 

زندگی در کیش

اکثریت جمعیت ساکن در کیش را مهاجرین تشکیل می دهند و به همین دلیل احساس غربت و غریبه بودن برای افراد بوجود نمیاید. به دلیل هزینه های بالای زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران ، معمولا قشر مرفه تر در این جزیره ساکن می شوند.

روابط اجتماعی نسبت به شهرستان های دیگر ایران به سردی میگراید و معمولا افراد به جز در موارد خاص رفتارهای گروهی انجام نمیدهند. در کل می توان کیش را از نظر روابط اجتماعی با اروپا مقایسه نمود.

 

دوری از خانواده

مسئاله دوری از خانواده بسیاری از مهاجران به کیش را آزار میدهد. با وجود امکان پرواز مستقیم به اکثر نقاط کشور و برقراری تمام این پروازها به صورت روزانه، به دلایل مختلف اقتصادی و یا کاری بسیاری از اشخاص بیشتر از ۱ تا ۲ بار در سال به شهر و دیار خود سفر نمی کنند. البته دلتنگی و در اوایل ورود مهاجران کمی آزار دهنده است اما به تدریج زندگی شکل خود را پیدا میکند و این مشکل مرتفع می شود.

 

امکانات مربوط به کودکان در کیش

تفریحات مختلف ، کلاس های آموزشی ، سالن های مختلف ورزشی ، مهد کودک ها و غیره ، محیط مناسبی برای کودکان فراهم نموده.

 

آب و هوا

کیش دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. تابستان های گرم و زمستان های مطبوع و بهاری از ویژگی های جزیره کیش است.

 

یکنواختی و افسردگی

در شهر و جزیره کیش تمام افراد خانواده وقت خود را پر می کنند، با کار و تفریح و کلاس های مختلف آموزشی. در غیر اینصورت احتمال بروز افسردگی و یکنواختی وجود دارد.

 

تفریحات

تفریحات کیش در حد بسیار خوبی به نسبت نقاط دیگر ایران است. به جرات میتوان کیش را با بعضی از کشورهای توریست پذیر منطقه مثل دوبی مقایسه نمود. برای مشاهده لیست تفریحات موجود در جزیره کیش اینجا را کلیک کنید.

تفریحات کیش با تخفیف

تفریحات کیش با تخفیف

بهداشت و شبکه درمانی

بهداشت در جزیره کیش در میزان بالایی رعایت می شود. رستوران ها ، کافی شاپ و اماکن مختلف در حد مناسبی از بهداشت به سر میبرند. اما شبکه درمانی کیش به نسبت شهر های بزرگی مثل تهران و شیراز بسیار ضعیف است. کیش با دارا بودن چند بیمارستان مجهز ، در نیروی کار پزشک متخصص با کمبود مواجه است. به عنوان مثال پزشک متخصص کودکان ۳ روز در هفته در بیمارستان حضور دارد.

 

سیستم آموزش در کیش

سیستم آموزشی کیش معمولی و در حد سیستم معمول کل کشور است.

 

کاریابی و جستجوی کار در کیش

آگهی های جویای کار ، استخدام و نیازمندی های کیش در کانال تلگرام @DailyKish قابل دسترسی هستند.

تمامی مشاغل مرتبط با گردشگری در جزیره کیش با توجه به حجم بسیار بالای مسافران در تمام فصول به واسطه آب و هوای مناسب در فصول سرد و جشنواره ها در فصول گرم از رونق خوبی برخوردار است. کیش را از لحاظ درآمد میتوان بهشت متخصصین نیز برشمرد. به صورتی که یک متخصص لوله کش یا برق کار ، مکانیک یا باطری ساز و کلا تخصص های اینچنین درآمد های خوبی در کیش دارند. مشاغلی مثل واسطه گری ، فروشگاه و کلا کارهای غیر تخصصی نیز با وجود اشباع شدن ، رونق دارند.

راه اندازی کسب و کار در کیش را بایستی با توجه به این نکته انجام داد : مشاغلی که در ارتباط با گردشگر نیستند بازار هدفی با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر (ساکنین کیش یا کیشوندان) را دارند. پس  توقع تعداد مشتری که در یک شهر با جمعیت چند میلیونی دارد را نباید داشت.

 

هزینه های زندگی در کیش

هزینه های زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران کمی بالاتر است. هزینه در کیش با سطح تفریح ، رفت و آمد و تغذیه معمولی تقریبا ۳۰ درصد از ایران بیشتر است.

 

قیمت گوشت ، مرغ و ماهی در کیش

قیمت این اقلام با دیگر مناطق ایران تفاوت زیادی ندارد.

 

قیمت میوه و تره بار در کیش

قیمت این اقلام در حدود ۲ برابر مناطق دیگر ایران است. برای مشاهده لیست بازار های میوه و تره بار اینجا را کلیک کنید.

 

قیمت آب و برق در کیش

قبوض برق با توجه به گرمسیری بودن و نرخ محاسبه متفاوت ، با مناطق دیگر ایران تفاوت زیادی ندارد. آب در جزیره گران است. قبوض آب معمولا ۳ تا ۵ برابر بیشتر از دیگر مناطق صادر می شوند. آب معمولا ساعت ۶ عصر قطع می شود و از آب ذخیره شده در منبع آب استفاده می شود. گاز به صورت لوله کشی وجود ندارد و از کپسول گاز استفاده می گردد.

 

قیمت مسکن ، اجاره بها و قیمت رهن خانه در جزیره کیش

قیمت ملک ، بسته به منطقه شهری و سال ساخت در سال ۹۴ از حدود متری ۳ میلیون تومان شروع می شود. مبلغ رهن هم به همین نسبت از متری ۵۰۰ هزار تومان شروع می شود. اکثر املاک اجاره ای کیش به صورت مبله عرضه می شوند.

 

حمل و نقل

تاکسی دربست ، تاکسی خطی ، مینی بوس ، خودرو شخصی ، موتور و دوچرخه از وسائل مرسوم حمل و نقل در کیش است.

 

قیمت خودرو در کیش

بازار خودرو در کیش از قوانین مناطق آزاد پیروی می کند. گمرک و قوانین عدم مجوز برای خودرو های سوپر اسپورت وجود ندارد. قیمت خودروها در سال ۹۴ از حدود ۴۵ میلیون تومان برای خودرو های آمریکایی و ژاپنی و غیره شروع می شود. جهت مشاهده شرایط و چگونگی وارد کردن خودرو به کیش اینجا را کلیک کنید.

 

اجاره ماهانه و کوتاه مدت اتومبیل در کیش

در صورتی که برای مدتی کوتاهی در جزیره کیش سکونت دارید و یا در حال ارزیابی شرایط برای زندگی هستید، اجاره ماشین به صورت ماهیانه را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش چندین مزیت را شامل می شود. با مبلغی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان در ماه خودرو دارید. مشکلات خرید و فروش وجود ندارد. قیمت ماشین افت ندارد و درگیر نوسانات بازار نیست. هزینه ای بابت تعمیرات و بیمه نمی پردازید. از همه مهم تر مبلغ سنگینی از دارایی خود را بابت خرید خودرو از دست نداده اید.

 

وام بانکی و خرید اقساطی

در کیش تقریبا هر چیز را می شود قسطی تهیه کرد. برای اتومبیل تا ۴۰ میلیون تومان و مسکن حتی بیشتر وام وجود دارد.

 

اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل به کیش

حمل اثاثیه به جزیره کیش از طریق شرکت های باربری و ماشین بار انجام میشود. اکثر شهر های بزرگ حرکت روزانه و هفتگی باربری به سمت جزیره کیش دارند. هزینه ارسال توسط باربری با هزینه لندیگراف، کارگر و غیره تقریبا ارزان و معمولا بیشتر از دو تا سه برابر یک اسباب کشی درون شهری نخواهد شد.

قبل از تصمیم به حمل وسایل منزل به جزیره کیش به دو نکته توجه کنید. اول اینکه اکثر آپارتمان های کیش بصورت مبله کامل (تمام وسایل لازم منزل) یا نیمه فرنیش (اجاق گاز-یخچال-ماشین لباسشویی) اجاره داده می شوند. نکته دوم ، اگر از تصمیم مهاجرت به کیش ، به هر دلیل منصرف شدید و تصمیم به برگرداندن وسایل داشتید یا بایستی کارت کیشوندی داشته باشید یا بارنامه ورود تک تک کالاهایتان از گمرک کیش. در غیر اینصورت به هیچ عنوان نمیتوانید وسائل خود را از جزیره کیش خارج نمایید.

 

جمع بندی

در مجموع خود شخص با در نظر گرفتن ملاک هایی مثل روحیه فردی ، وضعیت فعلی شغل ، تخصص ، دارایی و تحقیق بیشتر تصمیم نهایی را درباره مهاجرت به کیش می گیرد.

 

 

تجربیات مهاجرت به کیش

شما می توانید تجربیات خود از زندگی در جزیره زیبای کیش را در قسمت دیدگاه بنویسید و همچنین از تجربیات دیگران در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 


ما را در تلگرام به نشانی کانال www.telegram.me/dailyrent دنبال کنید.

آگهی های استخدام و فرصت های شغلی کیش در کانال تلگرام به نشانی زیر به صورت روزانه درج می شوند:

www.telegram.me/dailykish

امکان سپردن آگهی استخدام یا کاریابی در این کانال با بازدید مناسب به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

(1,617) نظرات

 1. مریم

  به    بیان شده  

  سلام وقت بخیر.من فارق التحصیل رشته برق -الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد هستم. سابقه تدریس در دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی به مدت ۴سال را دارم.آیا متناسب با تخصص من فعالیت و شغل مناسبی در جزیره کیش هست؟

  پاسخ
 2. جواد

  به    بیان شده  

  با سلام. من متاهل هستم ساکن تهران. هم دبیر فنی هنرستان هستم و هم شغل دیگرم که بیشتر روش برای مهاجرت به کیش حساب کردم موارد زیره: کار برق، تاسیسات کلی مثل لوله کشی سیستم های گرمایشی و سرمایشی و… درب و کرکره های اتوماتیک.دوربین های مدار بسته و کلا همه زمینه های فنی ساختمانی هستش. خواستم بدونم بازار کار و درامد نسبت به تهران چطوره.( چون فرموده بودین که شغل هایی که به مسافرین مربوط نمیشه فقط برای ۴۰ هزار نفر وجود داره)ایا برای کار های من حتما باید جای ثابت تهیه کنم یا میشه بصورت سیار و تلفنی هم کار رو شروع کرد؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   این حرفه هایی که تسلط دارید خوبه به شرط حرفه ای بودن تا بتونید موفق باشید. سیار هم میتونید کار کنید و درآمد بستگی به نوع بازاریابی و جمع کردن مشتری توسط خودتون داره.

   پاسخ
 3. مهدی

  به    بیان شده  

  با سلام
  قیمت خرید تاکسی سفید در حال حاضر چقدر هست ؟
  درآمدش در ماه چقدر میشه و قیمت اجاره سه دانگ تاکسی سفید چقدره
  ممنون از پاسختون

  پاسخ
 4. محمد

  به    بیان شده  

  سلام شغل من تعمیرات الکترونیک هست!تعمیرات ونصب گیرنده های تلوزیونی،تعمیرات دستگاههای دی وی دی وسی دی،رادیو پخش ماشین و… به نظر شما کار و درامد در کیش واسه من وجود داره!

  پاسخ
 5. الهام

  به    بیان شده  

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم خرید تاکسی در کیش به چه صورت میباشد؟ یعنی من الان از یک شهر دیگع میام میخوام تاکسی بخرم و بدم راننده برام کار کنه میشه درآمدش چقدر؟ یک تاکسی چند شیفته کار میکنه و کلا عرف شرایط کنار اومدن با شوفرش چیه قرار داد میبندن چطور؟ درآمد خالص چقدر هست؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   برای خرید تاکسی و مجوز باید اول خودتون شرایطش رو داشته باشید و بعد از دریافت مجوز میتونید اجاره بدید که حدود ۴ تا ۵ میلیون مبلغ اجاره تاکسی دو شیفت است.

   پاسخ
 6. سعيد

  به    بیان شده  

  سلام. کاری به من پیشنهاد شده با حقوق ۶ تومن در ماه بدون مسکن و خودرو. با این مقدار حقوق آیا میشه در جزیره زندگی راحتی داشت یا نه؟ راحت از این نظر که بشه هم خونه مناسب تهیه کرد و هم خودرو و هم از پس مخارج زندگی بر بیاییم. در ضمن فقط دو نفر هستیم.

  پاسخ
 7. سجاد عمران

  به    بیان شده  

  سلام و وقت بخیر
  بنده ۲۰ سالمه از آمل
  شغلمم تراش انواع گوهر
  کنجکاو بودم بدونم این شغل تو کیش چطوره؟ میشه اونجا روش حساب باز کرد یا خیر؟
  ممنون میشم پاسخ رو به ایمیلم بفرستید
  مرسی 🙂

  پاسخ
 8. حسین

  به    بیان شده  

  اگر یک تاکسی بخرم و بخام اجاره بدم, مجوز تاکسی باید ب نام من باشه یا راننده؟ اجارش ماهی چنده؟میشه به دونفر اجاره داد در دوشیفت؟

  پاسخ
 9. حسین

  به    بیان شده  

  در ادامه سوال قبلم, ۲۲۰تومن خرج تاکسیه و میشه با۲۴۰تومن ۴تا ماشین ۶۰میلیونی خرید و رنت داد, کدوم سودش بیشتره؟با توجه به اینکه تاکسی خودت داری کار میکنی ولی در رنت نیاز به کارکردن نیست

  پاسخ
 10. حسین

  به    بیان شده  

  سلام وقت بخیر چند سوال داشتم, یکی اینکه عمر مفید مسکن در کیش چند ساله و بعد از اینکه عمرش گذشت مسکن باید خراب بشه؟دوم اینکه حداقل قیمت یه ماشین صفر در کیشه چنده و اینکه اگر ماشین را بسپارم به رنت کار,چند درصد سود برای اون و چند درصد برا منه؟ و در ماه بطور میانگین چقدر درامد داره؟ چطور مطمن بشم ک رنت کار کامل حق منو میده و ازش نمیخوره؟ برای سرمایه گذاری سود اورتر پیشنهادتون چی هست؟باتشکر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   عمر مفیدی عرف نیست اما مسکن بعد از ۱۰ سال به خاطر شرجی هوا افت زیادی میکنه (مثل یه خونه ۳۰ ساله در تهران) اما قانونی برای خراب کردنش نیست.
   حداقل قیمت ماشین صفر ۱۰ هزار دلار هست. مجوز سپردن خودرو شخصی به رنت کار نیست و پلیس به محض مشاهده، به پارکینگ منتقل میکنه.

   پاسخ
 11. حدیث

  به    بیان شده  

  سلام ممنون از مطالب
  من و همسرم مهندس عمران هستیم نرم افزاراشو یاد گرفتیم ولی سابقه نداریم مشغول کارهای دیگه ای بودیم
  خودم ۷ سال سابقه تدریس خصوصی ریاضی رو دارم و تخصص در زمینه عمران هم دارم میخواستم ببینم تو کیش کار پاره وقت میشه پیدا کرد؟چون من کلا پارت تایم کار میکنم
  ممنون

  پاسخ
 12. بهزاد كلان

  به    بیان شده  

  سلام وقتتون بخیر خواستم بگم مهندس برق هستم از شمال غرب کشور ١۵ سال سابقه پیمانکاری در پروژه های بزرگ مثل فرودگاه و بیمارستان و نیروگاه دارم مدرک پیمانکاری بین المللی هم دارم ولی وضعیت بد اقتصادی که همتون در جریان هستین به فکرم انداخته یا از ایران برم یا فعلا به جزیره کیش برای پیمانکاری برق تجاری اداری یا مسکونی و کارگاهی مهاجرت کنم نظرتونو میخاستم و برام مهمه که آیا فرصت شغلی برای انجام عملیات برقی در کیش مهیاست مهاجرت بکنم یا نه ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
 13. محمد

  به    بیان شده  

  سلام دو تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید هیچ کجای کیش گاز کشی ندارند
  هزینه مواد غذای بسته بندی شرکتی فرقی با مناطق دیگر دارد

  پاسخ
 14. امیر

  به    بیان شده  

  سلام و خسته نباشید
  بنده عکاس حرفه ای و آتلیه دارم به صورت تخصصی تو زمینه عکاسی کودک کار میکنم
  میخواستم بدونم بازار کار عکاسی و همینطور آموزش عکاسی در کیش چطوره
  ممنون از پاسخگویتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =