UA-60323142-1

مهاجرت به کیش.کار و زندگی در کیش چگونه است؟

مهاجرت به کیش . کار و زندگی در کیش چگونه است؟


مهاجرت به کیش – سوالات متداول ، نظرات و تجربیات مهاجران به جزیره کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف همچون مسائل فرهنگی ، دوری از شلوغی و استرس های شهر های شلوغ ، لوکسی و زیبایی ، امکان استفاده از امکانات مناطق آزاد و بسیاری دلایل دیگر ، جزیره زیبای کیش را برای زندگی انتخاب می کنند.

جزیره کیش چراغ قرمز ندارد! در کیش سرعت گیر نیست. در این جزیره دنده عقب در خیابان، بوق زدن و صدای آژیر دزدگیر ممنوع است! کیش یک منطقه آزاد است و در خیابان خبری از ماشین های بی کیفیت نیست و فقط خودرو های لوکس و سوپر اسپورت آمریکایی ، ژاپنی و غیره به چشم می خورد. قوانین آیین نامه ای که در دیگر نقاط ایران به کل فراموش شده اند، کاملا در این جزیره رعایت میشود و عدم رعایت آن سبب اعمال قانون و جریمه میشود. ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی، بانک ها و موسسات بسیار با نظم و قانون است. در جزیره کیش اصلا گدا، دستفروش، دعوای خیابانی، تصادف های عجیب و غریب و مزاحمت خیابانی نمی بینید! در کل می توان جزیره کیش را با بسیاری از کشور های اروپایی مقایسه کرد.

جزیره کیش در نگاه اول بهشتی رویایی برای زندگی محسوب می شود. اما این بهشت هم مسائلی دارد که بد نیست پیش از تصمیم برای مهاجرت به این نکات هم توجه کرد.

کیش با مساحت ۹۰ کیلومتر مربع یکی از جزایر مرجانی خلیج فارس است. جزیره کیش کوه ندارد و بلندترین نقطه این جزیره ۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

مسافت هوایی تهران تا کیش در حدود ۱۰۵۲ کیلومتر است. نزدیکترین بندر به این جزیره ، بندر چارک با فاصله ۱۸ کیلومتر است.

 

زندگی در کیش

اکثریت جمعیت ساکن در کیش را مهاجرین تشکیل می دهند و به همین دلیل احساس غربت و غریبه بودن برای افراد بوجود نمیاید. به دلیل هزینه های بالای زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران ، معمولا قشر مرفه تر در این جزیره ساکن می شوند.

روابط اجتماعی نسبت به شهرستان های دیگر ایران به سردی میگراید و معمولا افراد به جز در موارد خاص رفتارهای گروهی انجام نمیدهند. در کل می توان کیش را از نظر روابط اجتماعی با اروپا مقایسه نمود.

 

دوری از خانواده

مسئاله دوری از خانواده بسیاری از مهاجران به کیش را آزار میدهد. با وجود امکان پرواز مستقیم به اکثر نقاط کشور و برقراری تمام این پروازها به صورت روزانه، به دلایل مختلف اقتصادی و یا کاری بسیاری از اشخاص بیشتر از ۱ تا ۲ بار در سال به شهر و دیار خود سفر نمی کنند. البته دلتنگی و در اوایل ورود مهاجران کمی آزار دهنده است اما به تدریج زندگی شکل خود را پیدا میکند و این مشکل مرتفع می شود.

 

امکانات مربوط به کودکان در کیش

تفریحات مختلف ، کلاس های آموزشی ، سالن های مختلف ورزشی ، مهد کودک ها و غیره ، محیط مناسبی برای کودکان فراهم نموده.

 

آب و هوا

کیش دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. تابستان های گرم و زمستان های مطبوع و بهاری از ویژگی های جزیره کیش است.

 

یکنواختی و افسردگی

در شهر و جزیره کیش تمام افراد خانواده وقت خود را پر می کنند، با کار و تفریح و کلاس های مختلف آموزشی. در غیر اینصورت احتمال بروز افسردگی و یکنواختی وجود دارد.

 

تفریحات

تفریحات کیش در حد بسیار خوبی به نسبت نقاط دیگر ایران است. به جرات میتوان کیش را با بعضی از کشورهای توریست پذیر منطقه مثل دوبی مقایسه نمود. برای مشاهده لیست تفریحات موجود در جزیره کیش اینجا را کلیک کنید.

تفریحات کیش با تخفیف

تفریحات کیش با تخفیف

بهداشت و شبکه درمانی

بهداشت در جزیره کیش در میزان بالایی رعایت می شود. رستوران ها ، کافی شاپ و اماکن مختلف در حد مناسبی از بهداشت به سر میبرند. اما شبکه درمانی کیش به نسبت شهر های بزرگی مثل تهران و شیراز بسیار ضعیف است. کیش با دارا بودن چند بیمارستان مجهز ، در نیروی کار پزشک متخصص با کمبود مواجه است. به عنوان مثال پزشک متخصص کودکان ۳ روز در هفته در بیمارستان حضور دارد.

 

سیستم آموزش در کیش

سیستم آموزشی کیش معمولی و در حد سیستم معمول کل کشور است.

 

کاریابی و جستجوی کار در کیش

آگهی های جویای کار ، استخدام و نیازمندی های کیش در کانال تلگرام @DailyKish قابل دسترسی هستند.

تمامی مشاغل مرتبط با گردشگری در جزیره کیش با توجه به حجم بسیار بالای مسافران در تمام فصول به واسطه آب و هوای مناسب در فصول سرد و جشنواره ها در فصول گرم از رونق خوبی برخوردار است. کیش را از لحاظ درآمد میتوان بهشت متخصصین نیز برشمرد. به صورتی که یک متخصص لوله کش یا برق کار ، مکانیک یا باطری ساز و کلا تخصص های اینچنین درآمد های خوبی در کیش دارند. مشاغلی مثل واسطه گری ، فروشگاه و کلا کارهای غیر تخصصی نیز با وجود اشباع شدن ، رونق دارند.

راه اندازی کسب و کار در کیش را بایستی با توجه به این نکته انجام داد : مشاغلی که در ارتباط با گردشگر نیستند بازار هدفی با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر (ساکنین کیش یا کیشوندان) را دارند. پس  توقع تعداد مشتری که در یک شهر با جمعیت چند میلیونی دارد را نباید داشت.

 

هزینه های زندگی در کیش

هزینه های زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران کمی بالاتر است. هزینه در کیش با سطح تفریح ، رفت و آمد و تغذیه معمولی تقریبا ۳۰ درصد از ایران بیشتر است.

 

قیمت گوشت ، مرغ و ماهی در کیش

قیمت این اقلام با دیگر مناطق ایران تفاوت زیادی ندارد.

 

قیمت میوه و تره بار در کیش

قیمت این اقلام در حدود ۲ برابر مناطق دیگر ایران است. برای مشاهده لیست بازار های میوه و تره بار اینجا را کلیک کنید.

 

قیمت آب و برق در کیش

قبوض برق با توجه به گرمسیری بودن و نرخ محاسبه متفاوت ، با مناطق دیگر ایران تفاوت زیادی ندارد. آب در جزیره گران است. قبوض آب معمولا ۳ تا ۵ برابر بیشتر از دیگر مناطق صادر می شوند. آب معمولا ساعت ۶ عصر قطع می شود و از آب ذخیره شده در منبع آب استفاده می شود. گاز به صورت لوله کشی وجود ندارد و از کپسول گاز استفاده می گردد.

 

قیمت مسکن ، اجاره بها و قیمت رهن خانه در جزیره کیش

قیمت ملک ، بسته به منطقه شهری و سال ساخت در سال ۹۴ از حدود متری ۳ میلیون تومان شروع می شود. مبلغ رهن هم به همین نسبت از متری ۵۰۰ هزار تومان شروع می شود. اکثر املاک اجاره ای کیش به صورت مبله عرضه می شوند.

 

حمل و نقل

تاکسی دربست ، تاکسی خطی ، مینی بوس ، خودرو شخصی ، موتور و دوچرخه از وسائل مرسوم حمل و نقل در کیش است.

 

قیمت خودرو در کیش

بازار خودرو در کیش از قوانین مناطق آزاد پیروی می کند. گمرک و قوانین عدم مجوز برای خودرو های سوپر اسپورت وجود ندارد. قیمت خودروها در سال ۹۴ از حدود ۴۵ میلیون تومان برای خودرو های آمریکایی و ژاپنی و غیره شروع می شود. جهت مشاهده شرایط و چگونگی وارد کردن خودرو به کیش اینجا را کلیک کنید.

 

اجاره ماهانه و کوتاه مدت اتومبیل در کیش

در صورتی که برای مدتی کوتاهی در جزیره کیش سکونت دارید و یا در حال ارزیابی شرایط برای زندگی هستید، اجاره ماشین به صورت ماهیانه را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش چندین مزیت را شامل می شود. با مبلغی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان در ماه خودرو دارید. مشکلات خرید و فروش وجود ندارد. قیمت ماشین افت ندارد و درگیر نوسانات بازار نیست. هزینه ای بابت تعمیرات و بیمه نمی پردازید. از همه مهم تر مبلغ سنگینی از دارایی خود را بابت خرید خودرو از دست نداده اید.

 

وام بانکی و خرید اقساطی

در کیش تقریبا هر چیز را می شود قسطی تهیه کرد. برای اتومبیل تا ۴۰ میلیون تومان و مسکن حتی بیشتر وام وجود دارد.

 

اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل به کیش

حمل اثاثیه به جزیره کیش از طریق شرکت های باربری و ماشین بار انجام میشود. اکثر شهر های بزرگ حرکت روزانه و هفتگی باربری به سمت جزیره کیش دارند. هزینه ارسال توسط باربری با هزینه لندیگراف، کارگر و غیره تقریبا ارزان و معمولا بیشتر از دو تا سه برابر یک اسباب کشی درون شهری نخواهد شد.

قبل از تصمیم به حمل وسایل منزل به جزیره کیش به دو نکته توجه کنید. اول اینکه اکثر آپارتمان های کیش بصورت مبله کامل (تمام وسایل لازم منزل) یا نیمه فرنیش (اجاق گاز-یخچال-ماشین لباسشویی) اجاره داده می شوند. نکته دوم ، اگر از تصمیم مهاجرت به کیش ، به هر دلیل منصرف شدید و تصمیم به برگرداندن وسایل داشتید یا بایستی کارت کیشوندی داشته باشید یا بارنامه ورود تک تک کالاهایتان از گمرک کیش. در غیر اینصورت به هیچ عنوان نمیتوانید وسائل خود را از جزیره کیش خارج نمایید.

 

جمع بندی

در مجموع خود شخص با در نظر گرفتن ملاک هایی مثل روحیه فردی ، وضعیت فعلی شغل ، تخصص ، دارایی و تحقیق بیشتر تصمیم نهایی را درباره مهاجرت به کیش می گیرد.

 

 

تجربیات مهاجرت به کیش

شما می توانید تجربیات خود از زندگی در جزیره زیبای کیش را در قسمت دیدگاه بنویسید و همچنین از تجربیات دیگران در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 


ما را در تلگرام به نشانی کانال www.telegram.me/dailyrent دنبال کنید.

آگهی های استخدام و فرصت های شغلی کیش در کانال تلگرام به نشانی زیر به صورت روزانه درج می شوند:

www.telegram.me/dailykish

امکان سپردن آگهی استخدام یا کاریابی در این کانال با بازدید مناسب به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

(1,617) نظرات

 1. امیرحسین

  به    بیان شده  

  سلام . بازنشسته هستم و فعلا معاون دبیرستان و همسرم دبیر عربی زبان و فرانسه است میتوانم در کیش شاغل باشم . دریافتی اش مهم نیست .

  پاسخ
 2. امیر مقدس

  به    بیان شده  

  با سلام من درحال حاضر ساکن مشهد متاهل هستم و قصد مهاجرت به کیش را دارم. تخصص من تعویض روغن خودرو با ۱۰سال سابقه کار هست . میخواستم ببینم که این شغلم در کیش به چه صورت هست و شرایط ایجاد کسب و کارم و درامد آن چگونه است.
  ودوم اینکه من مدرک لیسانس زبان انگلیسی رو نیز دارم و آیا از این طریق میتوانم کاری داشته باشم.
  متشکرم

  پاسخ
 3. امير

  به    بیان شده  

  سلام دوست عزیز ببخشید می تونم بپرسم در امد نجاری و طراحی دکوراسون داخلی اونجا چطوره ایا اونجا قیمت رهن خونه چجوری هست

  پاسخ
 4. نينا

  به    بیان شده  

  سلام
  من لیسانس مهندسی الکترونیک دارم
  فوق لیسانس و دکتری مهندسی صنایع
  ١٠سال سابقه مدیر فروش
  قصد مهاجرت به کیش رو دارم.
  فکر می کنید امکان پیدا کردن کار با حقوق مناسب تو أین شهر هست؟

  پاسخ
 5. فاطمه

  به    بیان شده  

  با سلام و وقت بخیر می خواستم بدونم ساخت و ساز در جزیره کیش چطوره؟آیا تقاضایی برای مسکن وجود داره یا خیر؟ ممنونم

  پاسخ
 6. محسن

  به    بیان شده  

  سلام
  من قصد مهاجرت به کیش را دارم
  سابقه کار در فروش پوشاک
  ماشین کاری فرز cnc (برنامه نویسی با نرم افزار power mill )
  فروش ساینده های سنگ به کارخانجات سنگ بری
  فروش سنگ ساختمانی
  مدرک تحصیلی فوق دیپلم ساخت و تولید
  به نظر دوستان در این جزیره کار مناسبی در این زمینه ها پیدا کرد
  ایا کارخانه جات سنگبری در کیش هست
  ایا صنعت خودرو سازی در چه وضعیتی هست

  پاسخ
 7. وحید

  به    بیان شده  

  سلام.
  به من یه پیشنهاد کار شده در کیش.
  حقوق ۲:۵ به همراه خونه برای اقامت.
  من به همراه همسرم و فرزندم میتونیم با این حقوق پسنداز هم داشته باشیم هم زندگی کنیم؟

  پاسخ
 8. مهران

  به    بیان شده  

  سلام . من تخصص و شغلم در زمینه پرس شیلنگ و کارهای ماشین آلات سنگین و راه سازی هست . آیا در کیش زمینه شغلی بنده وجود دارد ؟ آیا شرکت های راه سازی و صنعتی فعالیت دارند ؟

  پاسخ
 9. عباس مهدوی

  به    بیان شده  

  سلام. می خواستم بدانم میزان حقوق و دریافتی کارمندان سازمان منطقه آزاد کیش چه مقدار است؟

  پاسخ
 10. Hamid

  به    بیان شده  

  Salam man najar hastam va dar Tehran kargah daram servis khab va tamami mahsulat chubi ro tolid mikonam mikhastam bebinam sharayete kar baraye man unja chejurie ghasde mohajerat daram mamnun

  پاسخ
 11. رومینا

  به    بیان شده  

  وقت بخیر
  من و مادرم باهم زندگی میکنیم،میخواستم بدونم ب سرمایه ای حدود ۳۰۰ ت ۳۵۰ملیون شرایط زندگی ب چ صورته؟؟؟؟

  پاسخ
 12. زهرا

  به    بیان شده  

  سلام . با ۷۰۰ ملیون امکان خرید یک اپارتمان دو. خوابه جای مناسب و راه اندازی کاری هست؟

  پاسخ
 13. پژمان

  به    بیان شده  

  با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید میخواستم به اتفاق همسر به کیش مهاجرت کنم خودم با فوق دیپلم کامپیوتر با ۱۶سال سابقه کار در شرکت خصوصی و در تعمیر ماشینای اداری فکس و پرینتر و کپی فعالیت دارم.وهمچنین در کار پخش ملزومات یک بار مصرف ..همسرم لیسانس مترجمی زبان خارجه دارد .آیا با شرایطی که ما داریم برای کار درکیش کدام مناسب هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 14. َA

  به    بیان شده  

  سلام
  با توجه به مدارک و توانایی هایی که من دارم آیا می تونم شغل مناسب با درامد کافی در کیش پیدا کنم؟
  کارشناسی معماری
  کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی
  طراح فضای سبز
  مدارک ماساژ
  مدیر فنی بند ب آژانس مسافرتی
  آشنایی و تسلط به امور پرسنلی بیمه، حقوق و دستمزد، مالیات، حسابداری و …

  پاسخ
 15. ماریا

  به    بیان شده  

  سلام،منو همسرم حدود ۱۵۰میلیون سرمایه داریم،همسرم دیپلمه هست وکار نمای ساختمان و برق کشی ساختمان رو انجام میده،خودمم میتونم کار نیمه وقت انجام بدم،اما قصد دارم دراین بین ادامه تحصیل هم بدم،میخواستم بدونم با این سرمایه میتونیم یه خونه بخریم؟و شغل های مناسبمون برامون پیدا میشه؟یااگه من کار نکنم میتونیم از پس یه زندگی متوسط بربیایم؟

  پاسخ
  • سلام دوس عزیز،
   با ۱۵۰ میلیون نهایتا می تونید یک سوییت کوچک در منطقه نوبنیاد خرید کنید.
   هزینه زندگی حدود ۲۰ درصد بالاتر از تهران است.

   پاسخ
 16. Mariaaaa

  به    بیان شده  

  سلام من فوق لیسانی بازاریابی هستم و کار فروش و مارکتینگ همچنین مدرس زبان انگلیسی و مجرد ایا میتونم کار پیدا کنم و ساکن شم

  پاسخ
 17. مجتبی

  به    بیان شده  

  سلام .من آشپز هستم پیشنهاد کار با حقوق ۴میلیون بهم دادن مسکن هم بهم میدن . بازم از غربتش میترسم یا اینکه تو روزهای گرم سال با کار سخت تو گرما نتونم بمونم .میخواستم بدونم این حقوق ارزش کار سخت تو کیش رو داره.متاهل هم هستم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =