UA-60323142-1

مهاجرت به کیش.کار و زندگی در کیش چگونه است؟

مهاجرت به کیش . کار و زندگی در کیش چگونه است؟


مهاجرت به کیش – سوالات متداول ، نظرات و تجربیات مهاجران به جزیره کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف همچون مسائل فرهنگی ، دوری از شلوغی و استرس های شهر های شلوغ ، لوکسی و زیبایی ، امکان استفاده از امکانات مناطق آزاد و بسیاری دلایل دیگر ، جزیره زیبای کیش را برای زندگی انتخاب می کنند.

جزیره کیش چراغ قرمز ندارد! در کیش سرعت گیر نیست. در این جزیره دنده عقب در خیابان، بوق زدن و صدای آژیر دزدگیر ممنوع است! کیش یک منطقه آزاد است و در خیابان خبری از ماشین های بی کیفیت نیست و فقط خودرو های لوکس و سوپر اسپورت آمریکایی ، ژاپنی و غیره به چشم می خورد. قوانین آیین نامه ای که در دیگر نقاط ایران به کل فراموش شده اند، کاملا در این جزیره رعایت میشود و عدم رعایت آن سبب اعمال قانون و جریمه میشود. ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی، بانک ها و موسسات بسیار با نظم و قانون است. در جزیره کیش اصلا گدا، دستفروش، دعوای خیابانی، تصادف های عجیب و غریب و مزاحمت خیابانی نمی بینید! در کل می توان جزیره کیش را با بسیاری از کشور های اروپایی مقایسه کرد.

جزیره کیش در نگاه اول بهشتی رویایی برای زندگی محسوب می شود. اما این بهشت هم مسائلی دارد که بد نیست پیش از تصمیم برای مهاجرت به این نکات هم توجه کرد.

کیش با مساحت ۹۰ کیلومتر مربع یکی از جزایر مرجانی خلیج فارس است. جزیره کیش کوه ندارد و بلندترین نقطه این جزیره ۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

مسافت هوایی تهران تا کیش در حدود ۱۰۵۲ کیلومتر است. نزدیکترین بندر به این جزیره ، بندر چارک با فاصله ۱۸ کیلومتر است.

 

زندگی در کیش

اکثریت جمعیت ساکن در کیش را مهاجرین تشکیل می دهند و به همین دلیل احساس غربت و غریبه بودن برای افراد بوجود نمیاید. به دلیل هزینه های بالای زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران ، معمولا قشر مرفه تر در این جزیره ساکن می شوند.

روابط اجتماعی نسبت به شهرستان های دیگر ایران به سردی میگراید و معمولا افراد به جز در موارد خاص رفتارهای گروهی انجام نمیدهند. در کل می توان کیش را از نظر روابط اجتماعی با اروپا مقایسه نمود.

 

دوری از خانواده

مسئاله دوری از خانواده بسیاری از مهاجران به کیش را آزار میدهد. با وجود امکان پرواز مستقیم به اکثر نقاط کشور و برقراری تمام این پروازها به صورت روزانه، به دلایل مختلف اقتصادی و یا کاری بسیاری از اشخاص بیشتر از ۱ تا ۲ بار در سال به شهر و دیار خود سفر نمی کنند. البته دلتنگی و در اوایل ورود مهاجران کمی آزار دهنده است اما به تدریج زندگی شکل خود را پیدا میکند و این مشکل مرتفع می شود.

 

امکانات مربوط به کودکان در کیش

تفریحات مختلف ، کلاس های آموزشی ، سالن های مختلف ورزشی ، مهد کودک ها و غیره ، محیط مناسبی برای کودکان فراهم نموده.

 

آب و هوا

کیش دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. تابستان های گرم و زمستان های مطبوع و بهاری از ویژگی های جزیره کیش است.

 

یکنواختی و افسردگی

در شهر و جزیره کیش تمام افراد خانواده وقت خود را پر می کنند، با کار و تفریح و کلاس های مختلف آموزشی. در غیر اینصورت احتمال بروز افسردگی و یکنواختی وجود دارد.

 

تفریحات

تفریحات کیش در حد بسیار خوبی به نسبت نقاط دیگر ایران است. به جرات میتوان کیش را با بعضی از کشورهای توریست پذیر منطقه مثل دوبی مقایسه نمود. برای مشاهده لیست تفریحات موجود در جزیره کیش اینجا را کلیک کنید.

تفریحات کیش با تخفیف

تفریحات کیش با تخفیف

بهداشت و شبکه درمانی

بهداشت در جزیره کیش در میزان بالایی رعایت می شود. رستوران ها ، کافی شاپ و اماکن مختلف در حد مناسبی از بهداشت به سر میبرند. اما شبکه درمانی کیش به نسبت شهر های بزرگی مثل تهران و شیراز بسیار ضعیف است. کیش با دارا بودن چند بیمارستان مجهز ، در نیروی کار پزشک متخصص با کمبود مواجه است. به عنوان مثال پزشک متخصص کودکان ۳ روز در هفته در بیمارستان حضور دارد.

 

سیستم آموزش در کیش

سیستم آموزشی کیش معمولی و در حد سیستم معمول کل کشور است.

 

کاریابی و جستجوی کار در کیش

آگهی های جویای کار ، استخدام و نیازمندی های کیش در کانال تلگرام @DailyKish قابل دسترسی هستند.

تمامی مشاغل مرتبط با گردشگری در جزیره کیش با توجه به حجم بسیار بالای مسافران در تمام فصول به واسطه آب و هوای مناسب در فصول سرد و جشنواره ها در فصول گرم از رونق خوبی برخوردار است. کیش را از لحاظ درآمد میتوان بهشت متخصصین نیز برشمرد. به صورتی که یک متخصص لوله کش یا برق کار ، مکانیک یا باطری ساز و کلا تخصص های اینچنین درآمد های خوبی در کیش دارند. مشاغلی مثل واسطه گری ، فروشگاه و کلا کارهای غیر تخصصی نیز با وجود اشباع شدن ، رونق دارند.

راه اندازی کسب و کار در کیش را بایستی با توجه به این نکته انجام داد : مشاغلی که در ارتباط با گردشگر نیستند بازار هدفی با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر (ساکنین کیش یا کیشوندان) را دارند. پس  توقع تعداد مشتری که در یک شهر با جمعیت چند میلیونی دارد را نباید داشت.

 

هزینه های زندگی در کیش

هزینه های زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران کمی بالاتر است. هزینه در کیش با سطح تفریح ، رفت و آمد و تغذیه معمولی تقریبا ۳۰ درصد از ایران بیشتر است.

 

قیمت گوشت ، مرغ و ماهی در کیش

قیمت این اقلام با دیگر مناطق ایران تفاوت زیادی ندارد.

 

قیمت میوه و تره بار در کیش

قیمت این اقلام در حدود ۲ برابر مناطق دیگر ایران است. برای مشاهده لیست بازار های میوه و تره بار اینجا را کلیک کنید.

 

قیمت آب و برق در کیش

قبوض برق با توجه به گرمسیری بودن و نرخ محاسبه متفاوت ، با مناطق دیگر ایران تفاوت زیادی ندارد. آب در جزیره گران است. قبوض آب معمولا ۳ تا ۵ برابر بیشتر از دیگر مناطق صادر می شوند. آب معمولا ساعت ۶ عصر قطع می شود و از آب ذخیره شده در منبع آب استفاده می شود. گاز به صورت لوله کشی وجود ندارد و از کپسول گاز استفاده می گردد.

 

قیمت مسکن ، اجاره بها و قیمت رهن خانه در جزیره کیش

قیمت ملک ، بسته به منطقه شهری و سال ساخت در سال ۹۴ از حدود متری ۳ میلیون تومان شروع می شود. مبلغ رهن هم به همین نسبت از متری ۵۰۰ هزار تومان شروع می شود. اکثر املاک اجاره ای کیش به صورت مبله عرضه می شوند.

 

حمل و نقل

تاکسی دربست ، تاکسی خطی ، مینی بوس ، خودرو شخصی ، موتور و دوچرخه از وسائل مرسوم حمل و نقل در کیش است.

 

قیمت خودرو در کیش

بازار خودرو در کیش از قوانین مناطق آزاد پیروی می کند. گمرک و قوانین عدم مجوز برای خودرو های سوپر اسپورت وجود ندارد. قیمت خودروها در سال ۹۴ از حدود ۴۵ میلیون تومان برای خودرو های آمریکایی و ژاپنی و غیره شروع می شود. جهت مشاهده شرایط و چگونگی وارد کردن خودرو به کیش اینجا را کلیک کنید.

 

اجاره ماهانه و کوتاه مدت اتومبیل در کیش

در صورتی که برای مدتی کوتاهی در جزیره کیش سکونت دارید و یا در حال ارزیابی شرایط برای زندگی هستید، اجاره ماشین به صورت ماهیانه را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش چندین مزیت را شامل می شود. با مبلغی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان در ماه خودرو دارید. مشکلات خرید و فروش وجود ندارد. قیمت ماشین افت ندارد و درگیر نوسانات بازار نیست. هزینه ای بابت تعمیرات و بیمه نمی پردازید. از همه مهم تر مبلغ سنگینی از دارایی خود را بابت خرید خودرو از دست نداده اید.

 

وام بانکی و خرید اقساطی

در کیش تقریبا هر چیز را می شود قسطی تهیه کرد. برای اتومبیل تا ۴۰ میلیون تومان و مسکن حتی بیشتر وام وجود دارد.

 

اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل به کیش

حمل اثاثیه به جزیره کیش از طریق شرکت های باربری و ماشین بار انجام میشود. اکثر شهر های بزرگ حرکت روزانه و هفتگی باربری به سمت جزیره کیش دارند. هزینه ارسال توسط باربری با هزینه لندیگراف، کارگر و غیره تقریبا ارزان و معمولا بیشتر از دو تا سه برابر یک اسباب کشی درون شهری نخواهد شد.

قبل از تصمیم به حمل وسایل منزل به جزیره کیش به دو نکته توجه کنید. اول اینکه اکثر آپارتمان های کیش بصورت مبله کامل (تمام وسایل لازم منزل) یا نیمه فرنیش (اجاق گاز-یخچال-ماشین لباسشویی) اجاره داده می شوند. نکته دوم ، اگر از تصمیم مهاجرت به کیش ، به هر دلیل منصرف شدید و تصمیم به برگرداندن وسایل داشتید یا بایستی کارت کیشوندی داشته باشید یا بارنامه ورود تک تک کالاهایتان از گمرک کیش. در غیر اینصورت به هیچ عنوان نمیتوانید وسائل خود را از جزیره کیش خارج نمایید.

 

جمع بندی

در مجموع خود شخص با در نظر گرفتن ملاک هایی مثل روحیه فردی ، وضعیت فعلی شغل ، تخصص ، دارایی و تحقیق بیشتر تصمیم نهایی را درباره مهاجرت به کیش می گیرد.

 

 

تجربیات مهاجرت به کیش

شما می توانید تجربیات خود از زندگی در جزیره زیبای کیش را در قسمت دیدگاه بنویسید و همچنین از تجربیات دیگران در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 


ما را در تلگرام به نشانی کانال www.telegram.me/dailyrent دنبال کنید.

آگهی های استخدام و فرصت های شغلی کیش در کانال تلگرام به نشانی زیر به صورت روزانه درج می شوند:

www.telegram.me/dailykish

امکان سپردن آگهی استخدام یا کاریابی در این کانال با بازدید مناسب به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

(1,617) نظرات

 1. حامد

  به    بیان شده  

  با سلام با تشکر از حسن اخلاق و صبوری شما بنده در زمینه تامین ملزومات یکبارمصرف آشپزخانه هتلی و رستورانی امکان و تجارب فراوانی داشته و دارم شما آینده و امکان سنجی این نوع بیزنش رو در کیش به چه صورت میبینید.

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   در حال حاضر که در کیش وجود نداره و با توجه به تعداد هتل ها، رستوران ها و فست فود های جزیره، احتمالا میتونه موفق باشه.

   پاسخ
 2. عرفان

  به    بیان شده  

  با سلام میخواستم بدونم در آمد تاکسی و آژانس در جزیره چه طوراست؟؟؟
  وشرایط گرفتن تاکسی چیست چه قدر پول میخواد؟؟؟

  پاسخ
 3. peyman

  به    بیان شده  

  با سلام
  بنده کلید ساز میباشم و به کارای کلید و قفل خانه و قفل دیجیتال هتل ها و همچنین سوئیچ خودرو تسلط دارم. آیا برای من در کیش بازار کار مناسبی وجود دارد؟

  پاسخ
 4. منا

  به    بیان شده  

  سلام.. به عنوان معلم زبان.. میتونم اونجا کاری برای خودم پیدا کنم با مدرک تحصیلی فوق لیسانس زبان؟؟

  پاسخ
 5. ....

  به    بیان شده  

  سلام و خسته نباشید من امسال ساله اخره هنرستانم هست و بره دانشگاه و زندگی کلا میخوام به کیش برم رشتمم برق هست،با واردات گوشی میخوام ببینم اونجا شرایط چجوریه با این دو تا شغل میشه در امد خوبی داشت؟

  پاسخ
 6. سعید

  به    بیان شده  

  سلام وقت شما بخیر

  چند تا سوال از خدمت شما داشتم …

  اول اینکه بنده بازنشسته هستم با حقوق حدودی ۲ میلیون تومن در ماه

  از لحاظ سرمایه مشکلی برای خرید اپارتمان در کیش رو خداروشکر ندارم !

  ولی مشکل و مسئله اصلی قطعا خرج ماهیانه هست …

  ما ۳ نفر هستیم خودم و همسرم و فرزندم … میخواستم بپرسم با این مبلغ ماهیانه حقوق میشه توی کیش یه زندگی معمولی مثل الباقی جاهای کشور داشت یا خیر پیشنهاد نمیشه و اذیت میشیم ؟ با تشکر از شما .

  و یه درخواست کوچیک از شما داشتم اگه براتون مقدور باشه ممکن هست لطف کنید قیمت چند کالا به طور مثال رو به من بگین ؟ به طور مثال گوشت و مرغ و ماهی و غیره ….

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   قیمت های ارزاق، زیاد تفاوتی با دیگر نقاط ایران نداره. در بعضی اقلام از ۱۰ تا نهایتا ۲۰ درصد بالاتر هست.

   پاسخ
 7. فاطمه

  به    بیان شده  

  با سلام میخواستم بدونم کارهای دکوراسیون و اپوکسی و کفپوش های سه بعدی و سقفهای کشسان تو کیش جای کار داره؟ در آمدش چقدره؟

  پاسخ
 8. پولین

  به    بیان شده  

  سلام. من و همسرم از سن کم ساکن کانادا هستیم و میخوایم به ایران برگردیم و در جزیره کیش ساکن شیم. هر دو فوق لیسانس داریم و حدود ۶۵۰ ملیون سرمایه. به نظرتون میتونیم اونجا کار خوب پیدا کنیم و با پولی که داریم یه اپارتمان جای خوب بخریم؟

  پاسخ
 9. حسین

  به    بیان شده  

  با سلام
  کارمند رسمی شهرداری با ۲۰ سال سابفه و تخصص فنی هستم که به دلیل شرایط بد آب و هوا در اصفهان ، قصد مهاجرت به کیش و ادامه شغل خود در سازمان منطقه آزاد کیش هستم. آیا به نظر شما این انتقال اماکن پذیر است.؟ راه دیگری وجود دارد؟
  ممنون

  پاسخ
 10. مهدی

  به    بیان شده  

  سلام من یک کارمند هستم که امکان انتقال به کیش را دادم اما موضوع مبهم یافتن شغل دوم و درامد پایدار با ۱۵۰ میلیون سرمایه است لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 11. مهدی

  به    بیان شده  

  سلام و احترام

  بنده دارای ۶ سال سابقه طراحی وبسایت و برنامه نوسی تحت وب هستم و تقریبا هر گونه سیستم های ثبت نام و یا هر چیز دیگری ر ومیتونم پیاده کنم
  میخواستم ببینم آیا من میتونم تو کیش کار پیدا کنم یا خیر ؟

  پاسخ
 12. علی

  به    بیان شده  

  سلام
  من دندانپزشک با سابقه کار ۲۶ سال از دانشگاه شهید بهشتی هستم و در تهران زندگی میکنم و الان قصد دارم برای زندگی آرام به کیش مهاجرت کنم و در آنجا زندگی کنم و مطب خصوصی بزنم به نظر شما وضعیت از نظر زندگی و کار برایم در کیش چگونه خواهد شد. ممنون

  پاسخ
 13. مهران

  به    بیان شده  

  با سلام. من فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم. به نظرتون در جزیره کیش برام کار مناسب پیدا میشه؟ چه کاری مثلا؟ ممنونم

  پاسخ
 14. علی

  به    بیان شده  

  با سلام مهندس شیمی بازنشسته هستم میشه با حدود ۲۰۰ میلیون در کیش یه خونه ۶۰-۵۰ متری و یه ماشین نسبتا ارزون خرید و با حقوق بازنشستکی ماهی ۲٫۵ م زندگی کرد و یه کار مناسب هم پیدا کرد یا اینکه با این مقدار پول خونه اجاره کنم و یه کار راه بندازم یا شرکت ثبت کنم ؟ چه صلاح میدانید ؟ با تشکر

  پاسخ
 15. حمید

  به    بیان شده  

  سلام. می خواستم نظر شما رو در ارتباط با کتاب فروشی در جزیره بدونم. آیا این شغل قابل کسب درامد هست؟؟؟

  پاسخ
 16. محمد

  به    بیان شده  

  سلام خسته نباشید
  آیا بازار لوازم آشپزخانه غیر برقی که برند باشه، الان خوب هست؟ آیا میشه با داشتن یک مغازه مثلا ۳۰ متری با این موضوع کاری یک خانواده ۳ نفره رو اداره کرد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =