UA-60323142-1

مهاجرت به کیش.کار و زندگی در کیش چگونه است؟

مهاجرت به کیش . کار و زندگی در کیش چگونه است؟


مهاجرت به کیش – سوالات متداول ، نظرات و تجربیات مهاجران به جزیره کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف همچون مسائل فرهنگی ، دوری از شلوغی و استرس های شهر های شلوغ ، لوکسی و زیبایی ، امکان استفاده از امکانات مناطق آزاد و بسیاری دلایل دیگر ، جزیره زیبای کیش را برای زندگی انتخاب می کنند.

جزیره کیش چراغ قرمز ندارد! در کیش سرعت گیر نیست. در این جزیره دنده عقب در خیابان، بوق زدن و صدای آژیر دزدگیر ممنوع است! کیش یک منطقه آزاد است و در خیابان خبری از ماشین های بی کیفیت نیست و فقط خودرو های لوکس و سوپر اسپورت آمریکایی ، ژاپنی و غیره به چشم می خورد. قوانین آیین نامه ای که در دیگر نقاط ایران به کل فراموش شده اند، کاملا در این جزیره رعایت میشود و عدم رعایت آن سبب اعمال قانون و جریمه میشود. ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی، بانک ها و موسسات بسیار با نظم و قانون است. در جزیره کیش اصلا گدا، دستفروش، دعوای خیابانی، تصادف های عجیب و غریب و مزاحمت خیابانی نمی بینید! در کل می توان جزیره کیش را با بسیاری از کشور های اروپایی مقایسه کرد.

جزیره کیش در نگاه اول بهشتی رویایی برای زندگی محسوب می شود. اما این بهشت هم مسائلی دارد که بد نیست پیش از تصمیم برای مهاجرت به این نکات هم توجه کرد.

کیش با مساحت ۹۰ کیلومتر مربع یکی از جزایر مرجانی خلیج فارس است. جزیره کیش کوه ندارد و بلندترین نقطه این جزیره ۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

مسافت هوایی تهران تا کیش در حدود ۱۰۵۲ کیلومتر است. نزدیکترین بندر به این جزیره ، بندر چارک با فاصله ۱۸ کیلومتر است.

 

زندگی در کیش

اکثریت جمعیت ساکن در کیش را مهاجرین تشکیل می دهند و به همین دلیل احساس غربت و غریبه بودن برای افراد بوجود نمیاید. به دلیل هزینه های بالای زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران ، معمولا قشر مرفه تر در این جزیره ساکن می شوند.

روابط اجتماعی نسبت به شهرستان های دیگر ایران به سردی میگراید و معمولا افراد به جز در موارد خاص رفتارهای گروهی انجام نمیدهند. در کل می توان کیش را از نظر روابط اجتماعی با اروپا مقایسه نمود.

 

دوری از خانواده

مسئاله دوری از خانواده بسیاری از مهاجران به کیش را آزار میدهد. با وجود امکان پرواز مستقیم به اکثر نقاط کشور و برقراری تمام این پروازها به صورت روزانه، به دلایل مختلف اقتصادی و یا کاری بسیاری از اشخاص بیشتر از ۱ تا ۲ بار در سال به شهر و دیار خود سفر نمی کنند. البته دلتنگی و در اوایل ورود مهاجران کمی آزار دهنده است اما به تدریج زندگی شکل خود را پیدا میکند و این مشکل مرتفع می شود.

 

امکانات مربوط به کودکان در کیش

تفریحات مختلف ، کلاس های آموزشی ، سالن های مختلف ورزشی ، مهد کودک ها و غیره ، محیط مناسبی برای کودکان فراهم نموده.

 

آب و هوا

کیش دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. تابستان های گرم و زمستان های مطبوع و بهاری از ویژگی های جزیره کیش است.

 

یکنواختی و افسردگی

در شهر و جزیره کیش تمام افراد خانواده وقت خود را پر می کنند، با کار و تفریح و کلاس های مختلف آموزشی. در غیر اینصورت احتمال بروز افسردگی و یکنواختی وجود دارد.

 

تفریحات

تفریحات کیش در حد بسیار خوبی به نسبت نقاط دیگر ایران است. به جرات میتوان کیش را با بعضی از کشورهای توریست پذیر منطقه مثل دوبی مقایسه نمود. برای مشاهده لیست تفریحات موجود در جزیره کیش اینجا را کلیک کنید.

تفریحات کیش با تخفیف

تفریحات کیش با تخفیف

بهداشت و شبکه درمانی

بهداشت در جزیره کیش در میزان بالایی رعایت می شود. رستوران ها ، کافی شاپ و اماکن مختلف در حد مناسبی از بهداشت به سر میبرند. اما شبکه درمانی کیش به نسبت شهر های بزرگی مثل تهران و شیراز بسیار ضعیف است. کیش با دارا بودن چند بیمارستان مجهز ، در نیروی کار پزشک متخصص با کمبود مواجه است. به عنوان مثال پزشک متخصص کودکان ۳ روز در هفته در بیمارستان حضور دارد.

 

سیستم آموزش در کیش

سیستم آموزشی کیش معمولی و در حد سیستم معمول کل کشور است.

 

کاریابی و جستجوی کار در کیش

آگهی های جویای کار ، استخدام و نیازمندی های کیش در کانال تلگرام @DailyKish قابل دسترسی هستند.

تمامی مشاغل مرتبط با گردشگری در جزیره کیش با توجه به حجم بسیار بالای مسافران در تمام فصول به واسطه آب و هوای مناسب در فصول سرد و جشنواره ها در فصول گرم از رونق خوبی برخوردار است. کیش را از لحاظ درآمد میتوان بهشت متخصصین نیز برشمرد. به صورتی که یک متخصص لوله کش یا برق کار ، مکانیک یا باطری ساز و کلا تخصص های اینچنین درآمد های خوبی در کیش دارند. مشاغلی مثل واسطه گری ، فروشگاه و کلا کارهای غیر تخصصی نیز با وجود اشباع شدن ، رونق دارند.

راه اندازی کسب و کار در کیش را بایستی با توجه به این نکته انجام داد : مشاغلی که در ارتباط با گردشگر نیستند بازار هدفی با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر (ساکنین کیش یا کیشوندان) را دارند. پس  توقع تعداد مشتری که در یک شهر با جمعیت چند میلیونی دارد را نباید داشت.

 

هزینه های زندگی در کیش

هزینه های زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران کمی بالاتر است. هزینه در کیش با سطح تفریح ، رفت و آمد و تغذیه معمولی تقریبا ۳۰ درصد از ایران بیشتر است.

 

قیمت گوشت ، مرغ و ماهی در کیش

قیمت این اقلام با دیگر مناطق ایران تفاوت زیادی ندارد.

 

قیمت میوه و تره بار در کیش

قیمت این اقلام در حدود ۲ برابر مناطق دیگر ایران است. برای مشاهده لیست بازار های میوه و تره بار اینجا را کلیک کنید.

 

قیمت آب و برق در کیش

قبوض برق با توجه به گرمسیری بودن و نرخ محاسبه متفاوت ، با مناطق دیگر ایران تفاوت زیادی ندارد. آب در جزیره گران است. قبوض آب معمولا ۳ تا ۵ برابر بیشتر از دیگر مناطق صادر می شوند. آب معمولا ساعت ۶ عصر قطع می شود و از آب ذخیره شده در منبع آب استفاده می شود. گاز به صورت لوله کشی وجود ندارد و از کپسول گاز استفاده می گردد.

 

قیمت مسکن ، اجاره بها و قیمت رهن خانه در جزیره کیش

قیمت ملک ، بسته به منطقه شهری و سال ساخت در سال ۹۴ از حدود متری ۳ میلیون تومان شروع می شود. مبلغ رهن هم به همین نسبت از متری ۵۰۰ هزار تومان شروع می شود. اکثر املاک اجاره ای کیش به صورت مبله عرضه می شوند.

 

حمل و نقل

تاکسی دربست ، تاکسی خطی ، مینی بوس ، خودرو شخصی ، موتور و دوچرخه از وسائل مرسوم حمل و نقل در کیش است.

 

قیمت خودرو در کیش

بازار خودرو در کیش از قوانین مناطق آزاد پیروی می کند. گمرک و قوانین عدم مجوز برای خودرو های سوپر اسپورت وجود ندارد. قیمت خودروها در سال ۹۴ از حدود ۴۵ میلیون تومان برای خودرو های آمریکایی و ژاپنی و غیره شروع می شود. جهت مشاهده شرایط و چگونگی وارد کردن خودرو به کیش اینجا را کلیک کنید.

 

اجاره ماهانه و کوتاه مدت اتومبیل در کیش

در صورتی که برای مدتی کوتاهی در جزیره کیش سکونت دارید و یا در حال ارزیابی شرایط برای زندگی هستید، اجاره ماشین به صورت ماهیانه را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش چندین مزیت را شامل می شود. با مبلغی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان در ماه خودرو دارید. مشکلات خرید و فروش وجود ندارد. قیمت ماشین افت ندارد و درگیر نوسانات بازار نیست. هزینه ای بابت تعمیرات و بیمه نمی پردازید. از همه مهم تر مبلغ سنگینی از دارایی خود را بابت خرید خودرو از دست نداده اید.

 

وام بانکی و خرید اقساطی

در کیش تقریبا هر چیز را می شود قسطی تهیه کرد. برای اتومبیل تا ۴۰ میلیون تومان و مسکن حتی بیشتر وام وجود دارد.

 

اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل به کیش

حمل اثاثیه به جزیره کیش از طریق شرکت های باربری و ماشین بار انجام میشود. اکثر شهر های بزرگ حرکت روزانه و هفتگی باربری به سمت جزیره کیش دارند. هزینه ارسال توسط باربری با هزینه لندیگراف، کارگر و غیره تقریبا ارزان و معمولا بیشتر از دو تا سه برابر یک اسباب کشی درون شهری نخواهد شد.

قبل از تصمیم به حمل وسایل منزل به جزیره کیش به دو نکته توجه کنید. اول اینکه اکثر آپارتمان های کیش بصورت مبله کامل (تمام وسایل لازم منزل) یا نیمه فرنیش (اجاق گاز-یخچال-ماشین لباسشویی) اجاره داده می شوند. نکته دوم ، اگر از تصمیم مهاجرت به کیش ، به هر دلیل منصرف شدید و تصمیم به برگرداندن وسایل داشتید یا بایستی کارت کیشوندی داشته باشید یا بارنامه ورود تک تک کالاهایتان از گمرک کیش. در غیر اینصورت به هیچ عنوان نمیتوانید وسائل خود را از جزیره کیش خارج نمایید.

 

جمع بندی

در مجموع خود شخص با در نظر گرفتن ملاک هایی مثل روحیه فردی ، وضعیت فعلی شغل ، تخصص ، دارایی و تحقیق بیشتر تصمیم نهایی را درباره مهاجرت به کیش می گیرد.

 

 

تجربیات مهاجرت به کیش

شما می توانید تجربیات خود از زندگی در جزیره زیبای کیش را در قسمت دیدگاه بنویسید و همچنین از تجربیات دیگران در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 


ما را در تلگرام به نشانی کانال www.telegram.me/dailyrent دنبال کنید.

آگهی های استخدام و فرصت های شغلی کیش در کانال تلگرام به نشانی زیر به صورت روزانه درج می شوند:

www.telegram.me/dailykish

امکان سپردن آگهی استخدام یا کاریابی در این کانال با بازدید مناسب به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

(1,617) نظرات

 1. سپيده

  به    بیان شده  

  سلام با تشکر از راهنمایی های دقیق شما در سایت
  من لیسانس رشته علوم تربیتی هستم ، و در زمینه عکاسی و ادیت در اتلیه سالها تجربه کار دارم. و درامد ماهیانه من حدود ۴میلیون میباشد و قصد رَآه اندازی آتلیه عکاسی رو دارم
  و همسرم در زمینه ای تی فعالیت می کند، و در حال حاضر شغل ایشون ازاد می باشد. ما دلمون می خواد کیش رو به عنوان شهری برای شروع زندگی انتخاب کنیم از شما خواهش می کنم که ما رو در زمینه کاری راهنمایی بفرمایید.ممنونم

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   یکی از درآمد های خوب آتلیه ، عکسبرداری و فیلمبرداری مجالس عروسی است. اکثر جمعیت کیش مهاجران انفرادی یا دو نفره هستند. پس مراسم عروسی در شهر های مبدا برگزار می شود، نه در کیش.
   در جزیره کیش چند آتلیه معمولی وجود دارد که بیشتر عکس های پرسنلی را انجام می دهند و البته بازار مشتری مناسبی دارند. نرخ ۶ عدد عکس ۳*۴ مبلغ ۲۰ هزار تومان است. با کمی خلاقیت و بازاریابی وسیع در تهران میتوانید مراسم عروسی را از تهران به جشن لوکس و فانتزی در جزیره کیش بکشانید. توضیح اینکه ما این خدمات را از طریق همین سایت ارائه می کنیم. (به این نشانی مراجعه کنید). در هر صورت در کیش اگر خلاق باشید فرصت موفقیت مناسبی دارید.
   در مورد شغل همسر شما، آی تی زمینه فعالیت گسترده ای دارد که در صورت وجود مدارک دانشگاهی و تخصص مناسب، شرکت های داخلی و خارجی متعدد با حقوق های متناسب وجود دارند.

   پاسخ
 2. M-h

  به    بیان شده  

  جدا از اجاره مکان برای ارایشگاه و سپاس از راهنماییتون
  اگر که بخوام برم توی ارایشگاه کار کنم چطور؟یعنی خودم جایی رو اجاره نکنم
  برم ارایشگاه شخص دیگه ای مشغول بشم
  درامد این به چه صورتیه؟

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   معمولا دستمزدهای نیروی کار نیمه متخصص در حدود حقوق اداره کار است و برای اداره یک زندگی مستقل کافی نیست. شما می توانید از طریق آگهی نامه های اینترنتی مثل سایت دیوار و غیره ، آگهی جویای کار منتشر کنید و یا با مراجعه مستقیم در یک سفر چند روزه وضعیت را بررسی کنید.

   پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   کانتر گردشگری یعنی مراکز اطلاع رسانی و فروش تورهای تفریحی-گردشگری ، بلیط کنسرت ها و کلا خدمات مربوط به مسافران. کانتر های گردشگری کیش معمولا در هتل ها ، بازار ها و مناطق پر تردد مسافران قرار دارند. اجاره کانتر گردشگری بسته به مکان و موقعیت آن از حدود ماهیانه ۲ میلیون تومان به بالاست (حتی تا چند ده میلیون). ساعت مفید کار از ساعت ۹ صبح تا ۲ ظهر و ۵ تا ۱۲ شب می باشد.
   درآمد کانتر به نسبت مکان و مخصوصا هنر بازاریابی شما از چند میلیون به بالاست و از سری شغل های بسیار پول ساز کیش به شمار می آید. باز هم تاکید می کنیم اگر توان مجاب کردن قوی دارید وارد این بازار شوید و ریسک اجاره بالا را بکنید، چراکه رقبای بسیار قدری دارید.
   موفق باشید…

   پاسخ
 3. M-h

  به    بیان شده  

  با سلام
  میخواستم بدونم شغل ارایشگر زنانه توی کیش به چه صورته؟اینکه بخوام بیام کیش و کار ارایشگری انجام بدم به صرفه هست و یا خیر؟

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   دوست عزیز،
   دستمزد آرایشگر در کیش بین ۲ تا ۳ برابر دیگر نقاط ایران است. البته هزینه اجاره نیز به همین نسبت بالاتر است. شما در شهر های بزرگ مثل تهران ، اصفهان و شیراز حتی میتونید بازار مخاطب چند صد هزار نفری داشته باشید ولی کل جمعیت ساکن کیش در حدود ۴۰ هزار نفره که اگر نصف این جمعیت رو خانم در نظر بگیریم و سه چهارمش رو ۱۵ سال به بالا، عملا چند هزار نفر باقی می مونه. پس باید خیلی خاص باشید تا بتونید با هزینه اجاره بالا موفق بشید. علی الخصوص که شغل شما ربط زیادی هم به بازار گردشگری نداره که از بازار چند میلیون نفری اون در کیش استفاده کنید. اما میتونید با کمی خلاقیت و همکاری با هتل ها، کارهایی متناسب با گردشگری مثل نقش حنا یا خدماتی شبیه به اون انجام بدید.

   پاسخ
 4. فرشاد

  به    بیان شده  

  سلام من دانشجو کیش هستم و مشکل مسکن ندارم در جزیره .
  فقط برای اتومبیل راهنمایی میخواستم که اینکه خودرو خودم رو که ۲۰۶ مدل ۸۹ هست در تهران بفروشم و یه ماشین مدل ۲۰۰۸ بگیرم یا فوقش ده تومن رو پولم بذارم یه خودرو نو بگیرم بهتره یا اینکه ۲۰۶ خودم رو بیارم در جزیره این چند سالی که هستم جواب میده تو آب و هوای اونجا ؟

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز.
   خودرو شما ۱ الی ۲ ماه اجازه تردد در جزیره را دارد و نمیتوانید چند سال بدون مشکل تردد کنید. گذشته از این مساله به دلیل شرجی زیاد عملا در زمان بازگشت خیلی از قسمتهای ماشین دچار خوردگی شده است. ضمنا هیچ خدماتی برای ماشین ایرانی وجود ندارد و اگر مشکل فنی برای ماشین پیش بیاید قطعات و تعمیراتی در کار نیست.
   از طرف دیگر ماشین مدل ۲۰۰۸ چند سال دیگر از رده خارج می شود و مبلغ زیادی را از دست می دهید.
   بهترین حالت برای شما اجاره سالانه اتومبیل است که برای یک ماشین معمولی در حدود ماهانه ۱ میلیون به بالاست. اگر افت سالانه قیمت خودرو+سود پول بلوکه شده برای ماشین+هزینه استهلاک+بیمه+معاینه فنی را در نظر بگیرید، خرید خودرو حدود ۲ میلیون در ماه هزینه دارد که در صورت اجاره نصف این مبلغ را هزینه می کنید.

   پاسخ
 5. P.k

  به    بیان شده  

  سلام من مدیر مهدکودک هستم وهمسرم تخصصش ساخت چیلر وکندانسوره سه بچه داریم وضعیت شغلی برای ما چطوره کیش ؟من کارشناسی مشاوره ام

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   در سطح جزیره کیش مهد کودک های زیادی هست و حتی جا برای تاسیس مهد جدید با نوآوری نیز وجود دارد. برای شما قطعا کار فراهم است. با ملزومات شغلی همسر شما آشنایی کامل نداریم. آیا نیاز به کارگاه و نفرات متخصص برای انجام این شغل در جزیره وجود دارد یا خیر و آیا به کل بازار سنجی برای ایشان انجام داده اید؟ با توجه به آزاد بودن منطقه برای ورود محصولات خارجی آیا توانایی رقابت با این محصولات را دارند؟
   مورد دیگر سه فرزند شما هستند که در کیش کلاس ها ، تفریحات و سرگرمی های بسیار زیادی برای آنها وجود دارد که البته هزینه ساز است و هزینه ها هم به نسبت نقاط دیگر ایران بالاتر می باشد.

   پاسخ
 6. رضا

  به    بیان شده  

  با عرض سلام و ممنون از وقتی که واسه طموتنتان میزارید
  من در اهواز ساکن هستم و قصد مهاجرت به کیش را دارم در کیش یک آپارتمان دارم و مشکل مسکن ندارم
  و در حال حاضر با ۱۳ سال کار کارمند قراردادی با حقوق ۱/۵۰۰۰۰۰در شرکت ملی نفت ایران کار میکنم همسرم مشاور پوست و زیبایی است
  به خاطر علاقه ام به کیش قصد انتقالی دارم . به نظر شما افزایش حقوق دارم یا اینکه از این کار انصراف بدم
  و یه کار آزاد مثل ساندیویچی دستو پا کنم یا کارهای دیگر

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   این که مشکل مسکن در کیش نداشته باشید امتیاز بسیار وبژه ای هست و حدود ماهیانه ۱ تا ۲ میلیون تومان از هزینه های شما کم می کند. برای افزایش حقوق و میزان آن خود شما بایستی از اداره ای که در آن مشغول به کار هستید استعلام بگیرید.
   در مورد شغل آزاد مخصوصا فست فود اصلا پیشنهاد نمیکنیم از کار فعلی انصراف دهید و در شغل آزاد ریسک کنید. چون این شغل در کیش بسیار اشباه شده و جایی برای سود دهی مناسب ندارد.
   برای همسر شما در جزیره حوزه فعالیت مناسب وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در عوض انتخاب شغل فست فود ، در زمینه تخصص ایشان سرمایه گذاری کنید.

   پاسخ
 7. Mohammad Mj

  به    بیان شده  

  سلام. من تو تهران یه مغازه دوطبقه کافی نت و گیم نت دارم تو خدمات کامپیوتری این جو چیزا هم فعالیت دارم. می خواستم ببینم این شغل تو کیش چطوریه خوبه میشه همین کارهارو تو اونجا راه بی اندازی البته اونطوری که من متوجه شدم اگر بخوام همچین حرکتی بزنم باید یه چیز لوکس درست کنم.
  چقدر هزینه می خوادش برای راه اندازی همچین چیزی البته شما فقط قیمت مغازه اجاره این چیزارو به من بگید. جمع کردن سیستم و این چیزا پای خودم.

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   توی کیش باید شاخه کاریتون رو مشخص کنید. یعنی نمیتونید کافی نتی بزنید که کامپیوتر تعمیر میکنه. اگر خدمات کامپیوتر و تعمیرات باشه بهترین مکان بازار شارستان هست و کافی نت و گیم نت رو میتونید در بازارها دائر کنید.
   اجاره غرفه در بازار شارستان از ماهیانه ۲ میلیون به بالاست و در بازارها از حدود ۱۰ میلیون در ماه به بالا (بستگی به بازار ، طبقه و متراژ داره). درآمد کافی نت اگر کمی خلاقیت داشته باشید بد نیست و نیازی به لوکس بودن هم نداره.

   پاسخ
 8. لیلا

  به    بیان شده  

  با سلام
  روزنامه های بازار کار کیش یا سایت معتبری جهت اطلاعات نیازمندی های بازار کار کیش چی هست ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   در جزیره کیش آگهی نامه های رایگان در مناطق مختلف شهری مثل فرودگاه ، بندرگاه ، هتل ها و مراکز تجمع شهری دیگر قرار داده می شود که بیشتر مخصوص فروش و اجاره املاک و خودرو و خدمات شهری است. همچنین روزنامه اقتصاد کیش صفحه هایی مخصوص استخدام و مشاغل کیش دارد. شرکت ها و صاحبان مشاغل معمولا از طریق رزومه ای که افراد در اختیار آنها قرار داده اند اقدام به جذب نیرو می کنند.

   پاسخ
 9. لیلا

  به    بیان شده  

  سلام
  لیلا هستم با پنج سال سابقه مدیریت مالی میخواستم به کیش مهاجرت کنم ایا شغلی با درامد خوب میتونم پیدا کنم.
  با تشکر

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   کیش یک منظقه آزاد است و بسیاری از شرکت های داخلی و بین المللی بدلیل شرایط گمرکی و مالیاتی ویژه ترجیح میدهند دفتر مرکزی خود را در این جزیره دایر کنند. به طبع این شرکت ها نیاز به مشاور و مدیر مالی دارند که می تواند فرصت خوبی برای شما باشد. شما می توانید رزومه خود را از طریق مراجعه حضوری یا تلفن و ایمیل به این شرکتها اعلام و شرایط را با توجه به توضیحات گفته شده در متن اصلی همین صفحه بسنجید و تصمیم بگیرید.

   پاسخ
 10. مهدی

  به    بیان شده  

  با سلام،مهندس علوم دام هستم،وپنج سال هم سابقه مدیریت فروشگاه کاشی وسرامیک در تهران رو دارم البته بدون بیمه،وخودم وهمسرم هم مدرک معماری داخلی رو از جهاد دانشگاهی شهید بهشتی تهران داریم ودر این زمینه هم کار میکنیم،قصد مهاجرت به کیش رو دارم ولی نمیدونم که اونجا میتونم کار پیدا کنم یا نه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   دوست عزیز،
   مشاغل مدیریتی با حداقل حقوق حدود ۲ میلیون تومان به بالا وجود دارد و با کمی جست و جو میتوان شغل مناسب پیدا نمود که البته حداقل حقوق در جزیره کیش اصلا برای خانواده دو نفره کفایت نمی کند.
   معماری داخلی بازار خوبی می تواند داشته باشد چون فعلا رغیب واقعا متخصصی ندارید اما این بازار یابی و بازار سازی به همت خود شما بستگی کامل دارد.
   بهترین پیشنهاد برای شما هم اقامت آزمایشی و بازار سنجی می باشد.

   پاسخ
 11. خشايار خاوري

  به    بیان شده  

  با سلام
  من مشاور و مجری أمور تبلیغاتی هستم
  ١٩ سال سابقه دارم و در کار خودم بسیار ماهر و با تجربه هستم
  همسرم هم گرافیست است
  یک پسر ٣ سال و ٩ ماهه دارم
  به فکر مهاجرت به کیش افتادم
  ممنون میشم اگز اطلاعاتتون رو داشته باشم و راهنماییم کنین

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز،
   کیش ، شهر گردشگری می باشد و مسائل مرتبط با گردشگری و تبلیغات بازار مناسبی دارد. البته این بستگی به مهارت خود شما در یافتن بازار کار مناسب و در آمد زایی دارد.
   شاید بهترین روش برای شما یک اقامت ۱۰ روزه و بررسی بازار و رقبا باشد. شما و همسرتان به نسبت شهری مثل تهران رقیب کمتر و بازار تبلیغاتی متفاوت ، همچنین دستمزد بالاتری دارید.
   در مورد کودکتان ، در جزیره کیش امکانات معمولی برای آموزش و پزشکی وجود دارد (اصلا با تهران قابل مقایسه نیست و ضعیف تر می باشد) و از نظر سرگرمی سطح بسیار بالاتری دارد.

   پاسخ
 12. امیر

  به    بیان شده  

  با سلام
  من یک کارشناس برق هستم که دارای ۱۰ سال سابقه هستم. میخواستم ببینم برای بنده در کیش موقعیت کاری وجود داره یا همین شهر خودم ادامه کاربدم

  پاسخ
 13. علی

  به    بیان شده  

  با سلام ، بنده ۲۹ سالمه و ده سال سابقه تدریس زبان انگلیسی دارم و یک شرکت غیر فعال بازرگانی هم دارم ، متاهل و دارای یک پسر دوساله هستم . با امریکاییها زندگی کردم و کاملا زبان انگلیسی با لهجه امریکایی را مسلط هستم و المانی و چینی در حد متوسط بلدم ، سابقه کار در شرکت ال جی دفتر کره در تهران را دارم و کارشناس صادرات شرکت دارو سازی . قصد مهاجرت به کیش را دارم ، ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی جامع بفرمایید که برای شغل چه اقداماتی را میبایست انجام دهم .

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز.
   شما در طیف وسیعی از مشاغل فعالیت دارید و نمیدانیم مقصود شما از شروع کار در کیش کدام رسته است. اما پیشتر باید توضیح بدیم که توقع شما از کار و درآمد مهم هست.
   کارهای عملی و غیر رویایی موجود برای تخصص های شما : ۱- تدریس درموسسات زبان (درصورت انجام کار تمام وقت درآمد حدود ۳ تا ۴ میلیون) ۲- کار در قسمت پذیرش هتل ها (درآمد حدود ۲ تا ۳ میلیون با امکان پیشرفت و ارتقا رتبه تا مدیریت هتل و درآمد ۶ تا ۱۰ میلیون) ۳- کانتر گردشگری (درآمد ۱ تا ۱۰ میلیون بسته به فعالیت شما)

   پاسخ
 14. شهریار

  به    بیان شده  

  سلام، با سرمایه یک میلیارد تومانی در کیش چه کارهایی میشه کرد و احداث مجموعه تفریحی ورزشی برای گردشگران چطور است؟

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   دوست عزیز با سرمایه یک میلیارد تومان مجموعه تفریحی ورزشی بسیار کوچک و محدودی میتوان راه اندازی کرد که درآمد تضمین شده و جوابگویی نسبت به سرمایه نخواهد داشت. شاید پیشنهاد بهتر راه اندازی یک مجتمع اقامتی چند واحدی یا شرکت اجاره خودرو باشد.
   یکی از زمینه هایی که شرکت Dailyrent هم در آن مشغول است اجاره کشتی و قایق های تفریحی خصوصی می باشد که این پروژه هم بازار مناسبی دارد.

   پاسخ
 15. zare

  به    بیان شده  

  با سلام همسرم من در آموزشگاه موسیقی تدریس گیتار می‌کند و صدای بسیار خوبی هم دارد خواستم بدانم برای ایشان کیش موقعیت شغلی چگونه است آیا مؤسسات موسیقی دارد؟ با تشکر

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   اگر هدف فقط آموزش باشد ، آموزشگاه موسیقی و آموزش به صورت خصوصی وجود دارد. اگر بعد تجاری و درآمدی مد نظر باشد مراکزی که موسیقی زنده اجرا می کنند مثل جنگ های شبانه و غیره نیز در این زمینه بسیار فعال هستند.
   البته به این نکته توجه کنید که در کیش هنرمندان بسیار قوی در شاخه موسیقی فعالیت دارند.

   پاسخ
 16. محمد

  به    بیان شده  

  سلام من محمد هستم میخواستم بدونم درامد یک تعمیرکار لوازم صوتی تصویری مثل تلویزون ال ای دی ٬ال سی دی وغیره چقدره؟؟ ممنونم اگه پاسخ بدید بهم.

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   برای تصمیم گیری نیاز به حضور و بررسی دارید. اما در کل به این موارد توجه داشته باشید که جمعیت ساکن جزیره کیش در حدود ۴۰ هزار نفر است. یعنی بازار هدف شما در حدود ۱۰ تا ۲۰ هزار خانواده می شود. بعلاوه وسایل صوتی – تصویری منازل اجاره ای که درصد خرابی بالایی هم دارند.
   در کل اجرت انجام تعمیرات تخصصی مخصوصا اگر کم رغیب باشید حداقل ۲ تا ۴ برابر دیگر نقاط ایران است.

   پاسخ
 17. صادقی

  به    بیان شده  

  سلام..ممنون از راهنماییتون
  من کارشناس رادیولوژی هستم..میخاستم بدونم تو بیمارستان اونجا میتونم کار کنم؟؟
  همسرم هم مهندس عمران هست..
  از نظر شغلی میخاستم بدونم چطوریه اونجا؟؟

  پاسخ
  • مدیر

   به    بیان شده  

   سلام دوست عزیز.
   برای شما قطعا کار زیاد هست . شما می توانید با شماره ۴-۴۴۵۹۴۰۰-۰۷۶۴ تماس بگیرید. در مورد مهندسی عمران ، ساخت و ساز در جزیره کیش بسیار زیاد است اما متاسفانه بدلیل وضعیت فعلی ساخت و ساز بسیاری از پروژه ها راکد رها شده و جهت یافتن شغل مناسب به جست و جو و البته روابط نیاز دارید.

   پاسخ
 18. امینی

  به    بیان شده  

  آقا یه کلام ختم کلام. اگه میتونی ماهی ۴ تومن در بیاری بیا تا بتونی دوام بیاری. جزیره چون کوچیکه باید خوش باشی وگرنه خستت میکنه.

  پاسخ
 19. سالار

  به    بیان شده  

  مهاجرت به کیش آری | خیر ؟
  من الان ۸ ساله در جزیره کیش زندگی میکنم. تو این مدت آدمای زیادی دیدم که اومدن و بعد یه مدت برگشتن.
  هزینه ها اینجا بالاست ولی به نظر من که ارزشش رو داره. آرامش – امنیت – رفاه – نظم و قانون توی کیش عالیه. انگار رفتی سوییس زندگی میکنی.
  اگر کار داشته باشی و مشغول باشی دلت برای هیچ جا تنگ نمیشه. من هر بار بر میگردم تهران میخوام فرار کنم و زودتر برگردم جزیره.
  کسایی هم که بر میگردن دوباره پشیمون میشن و میان کیش

  پاسخ
  • سلام.ممنون بابت توضیح.
   میشه بگین اوضاع کار چه جوریه توی کیش؟
   ایا کار مناسب برای خانوما هم هست؟؟؟
   اینکه یه خانوم تنها زندگی کنه و حدودا چه مبلغ اولیه ای لازمه؟؟؟؟
   ممنون میشماگه راهنماییم کنین. من قصددارم برای زندگی به کیش بیام.

   پاسخ
   • سالار

    به    بیان شده  

    کار توی کیش زیاد هست. البته اگه تخصص خاصی داشته باشی خوب بهتره. مثلا آرایشگرا اینجا دستمزد های خوب و بالایی میگیرن.
    ضمنا هتل ها هم نیرو راحت جذب میکنند. اگه قد بلند و چهره مناسبی داشته باشید راحت برای قسمت پذیرش و غیره استخدام می کنند.
    کار های دیگه هم مثل فروش تور های تفریحی و اینجور چیزا هم خانوم ها زیاد هستند. این مورد اگه سر و زبون و توانایی فروش بالایی داشته باشی واقعا حرف نداره. ماهی ۱۰ – ۱۵ میلیون راحت در میاری.

    هزینه زندگی ، اجاره خونه داری که از ۵ پیش، ماهانه ۱ میلیون هست به بالا. البته میتونی اشتراکی با چند نفر یه خونه هم بگیری. ماشین هم اگه بخوای داشته باشی ، میشه نخری و ماهانه اجاره کنی که از حدود ماهی ۸۰۰ به بالا گیر میاد.

    مابقی هزینه ها هم تقریبا مثل همه جای ایرانه.

    بازم سوالی بود در خدمتم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =