UA-60323142-1

مهاجرت به کیش.کار و زندگی در کیش چگونه است؟

مهاجرت به کیش . کار و زندگی در کیش چگونه است؟


مهاجرت به کیش – سوالات متداول ، نظرات و تجربیات مهاجران به جزیره کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

مهاجرت به کیش

بسیاری از افراد به دلایلی مختلف همچون مسائل فرهنگی ، دوری از شلوغی و استرس های شهر های شلوغ ، لوکسی و زیبایی ، امکان استفاده از امکانات مناطق آزاد و بسیاری دلایل دیگر ، جزیره زیبای کیش را برای زندگی انتخاب می کنند.

جزیره کیش چراغ قرمز ندارد! در کیش سرعت گیر نیست. در این جزیره دنده عقب در خیابان، بوق زدن و صدای آژیر دزدگیر ممنوع است! کیش یک منطقه آزاد است و در خیابان خبری از ماشین های بی کیفیت نیست و فقط خودرو های لوکس و سوپر اسپورت آمریکایی ، ژاپنی و غیره به چشم می خورد. قوانین آیین نامه ای که در دیگر نقاط ایران به کل فراموش شده اند، کاملا در این جزیره رعایت میشود و عدم رعایت آن سبب اعمال قانون و جریمه میشود. ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی، بانک ها و موسسات بسیار با نظم و قانون است. در جزیره کیش اصلا گدا، دستفروش، دعوای خیابانی، تصادف های عجیب و غریب و مزاحمت خیابانی نمی بینید! در کل می توان جزیره کیش را با بسیاری از کشور های اروپایی مقایسه کرد.

جزیره کیش در نگاه اول بهشتی رویایی برای زندگی محسوب می شود. اما این بهشت هم مسائلی دارد که بد نیست پیش از تصمیم برای مهاجرت به این نکات هم توجه کرد.

کیش با مساحت ۹۰ کیلومتر مربع یکی از جزایر مرجانی خلیج فارس است. جزیره کیش کوه ندارد و بلندترین نقطه این جزیره ۳۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

مسافت هوایی تهران تا کیش در حدود ۱۰۵۲ کیلومتر است. نزدیکترین بندر به این جزیره ، بندر چارک با فاصله ۱۸ کیلومتر است.

 

زندگی در کیش

اکثریت جمعیت ساکن در کیش را مهاجرین تشکیل می دهند و به همین دلیل احساس غربت و غریبه بودن برای افراد بوجود نمیاید. به دلیل هزینه های بالای زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران ، معمولا قشر مرفه تر در این جزیره ساکن می شوند.

روابط اجتماعی نسبت به شهرستان های دیگر ایران به سردی میگراید و معمولا افراد به جز در موارد خاص رفتارهای گروهی انجام نمیدهند. در کل می توان کیش را از نظر روابط اجتماعی با اروپا مقایسه نمود.

 

دوری از خانواده

مسئاله دوری از خانواده بسیاری از مهاجران به کیش را آزار میدهد. با وجود امکان پرواز مستقیم به اکثر نقاط کشور و برقراری تمام این پروازها به صورت روزانه، به دلایل مختلف اقتصادی و یا کاری بسیاری از اشخاص بیشتر از ۱ تا ۲ بار در سال به شهر و دیار خود سفر نمی کنند. البته دلتنگی و در اوایل ورود مهاجران کمی آزار دهنده است اما به تدریج زندگی شکل خود را پیدا میکند و این مشکل مرتفع می شود.

 

امکانات مربوط به کودکان در کیش

تفریحات مختلف ، کلاس های آموزشی ، سالن های مختلف ورزشی ، مهد کودک ها و غیره ، محیط مناسبی برای کودکان فراهم نموده.

 

آب و هوا

کیش دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. تابستان های گرم و زمستان های مطبوع و بهاری از ویژگی های جزیره کیش است.

 

یکنواختی و افسردگی

در شهر و جزیره کیش تمام افراد خانواده وقت خود را پر می کنند، با کار و تفریح و کلاس های مختلف آموزشی. در غیر اینصورت احتمال بروز افسردگی و یکنواختی وجود دارد.

 

تفریحات

تفریحات کیش در حد بسیار خوبی به نسبت نقاط دیگر ایران است. به جرات میتوان کیش را با بعضی از کشورهای توریست پذیر منطقه مثل دوبی مقایسه نمود. برای مشاهده لیست تفریحات موجود در جزیره کیش اینجا را کلیک کنید.

تفریحات کیش با تخفیف

تفریحات کیش با تخفیف

بهداشت و شبکه درمانی

بهداشت در جزیره کیش در میزان بالایی رعایت می شود. رستوران ها ، کافی شاپ و اماکن مختلف در حد مناسبی از بهداشت به سر میبرند. اما شبکه درمانی کیش به نسبت شهر های بزرگی مثل تهران و شیراز بسیار ضعیف است. کیش با دارا بودن چند بیمارستان مجهز ، در نیروی کار پزشک متخصص با کمبود مواجه است. به عنوان مثال پزشک متخصص کودکان ۳ روز در هفته در بیمارستان حضور دارد.

 

سیستم آموزش در کیش

سیستم آموزشی کیش معمولی و در حد سیستم معمول کل کشور است.

 

کاریابی و جستجوی کار در کیش

آگهی های جویای کار ، استخدام و نیازمندی های کیش در کانال تلگرام @DailyKish قابل دسترسی هستند.

تمامی مشاغل مرتبط با گردشگری در جزیره کیش با توجه به حجم بسیار بالای مسافران در تمام فصول به واسطه آب و هوای مناسب در فصول سرد و جشنواره ها در فصول گرم از رونق خوبی برخوردار است. کیش را از لحاظ درآمد میتوان بهشت متخصصین نیز برشمرد. به صورتی که یک متخصص لوله کش یا برق کار ، مکانیک یا باطری ساز و کلا تخصص های اینچنین درآمد های خوبی در کیش دارند. مشاغلی مثل واسطه گری ، فروشگاه و کلا کارهای غیر تخصصی نیز با وجود اشباع شدن ، رونق دارند.

راه اندازی کسب و کار در کیش را بایستی با توجه به این نکته انجام داد : مشاغلی که در ارتباط با گردشگر نیستند بازار هدفی با جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر (ساکنین کیش یا کیشوندان) را دارند. پس  توقع تعداد مشتری که در یک شهر با جمعیت چند میلیونی دارد را نباید داشت.

 

هزینه های زندگی در کیش

هزینه های زندگی در کیش به نسبت دیگر نقاط ایران کمی بالاتر است. هزینه در کیش با سطح تفریح ، رفت و آمد و تغذیه معمولی تقریبا ۳۰ درصد از ایران بیشتر است.

 

قیمت گوشت ، مرغ و ماهی در کیش

قیمت این اقلام با دیگر مناطق ایران تفاوت زیادی ندارد.

 

قیمت میوه و تره بار در کیش

قیمت این اقلام در حدود ۲ برابر مناطق دیگر ایران است. برای مشاهده لیست بازار های میوه و تره بار اینجا را کلیک کنید.

 

قیمت آب و برق در کیش

قبوض برق با توجه به گرمسیری بودن و نرخ محاسبه متفاوت ، با مناطق دیگر ایران تفاوت زیادی ندارد. آب در جزیره گران است. قبوض آب معمولا ۳ تا ۵ برابر بیشتر از دیگر مناطق صادر می شوند. آب معمولا ساعت ۶ عصر قطع می شود و از آب ذخیره شده در منبع آب استفاده می شود. گاز به صورت لوله کشی وجود ندارد و از کپسول گاز استفاده می گردد.

 

قیمت مسکن ، اجاره بها و قیمت رهن خانه در جزیره کیش

قیمت ملک ، بسته به منطقه شهری و سال ساخت در سال ۹۴ از حدود متری ۳ میلیون تومان شروع می شود. مبلغ رهن هم به همین نسبت از متری ۵۰۰ هزار تومان شروع می شود. اکثر املاک اجاره ای کیش به صورت مبله عرضه می شوند.

 

حمل و نقل

تاکسی دربست ، تاکسی خطی ، مینی بوس ، خودرو شخصی ، موتور و دوچرخه از وسائل مرسوم حمل و نقل در کیش است.

 

قیمت خودرو در کیش

بازار خودرو در کیش از قوانین مناطق آزاد پیروی می کند. گمرک و قوانین عدم مجوز برای خودرو های سوپر اسپورت وجود ندارد. قیمت خودروها در سال ۹۴ از حدود ۴۵ میلیون تومان برای خودرو های آمریکایی و ژاپنی و غیره شروع می شود. جهت مشاهده شرایط و چگونگی وارد کردن خودرو به کیش اینجا را کلیک کنید.

 

اجاره ماهانه و کوتاه مدت اتومبیل در کیش

در صورتی که برای مدتی کوتاهی در جزیره کیش سکونت دارید و یا در حال ارزیابی شرایط برای زندگی هستید، اجاره ماشین به صورت ماهیانه را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش چندین مزیت را شامل می شود. با مبلغی در حدود ۱ تا ۳ میلیون تومان در ماه خودرو دارید. مشکلات خرید و فروش وجود ندارد. قیمت ماشین افت ندارد و درگیر نوسانات بازار نیست. هزینه ای بابت تعمیرات و بیمه نمی پردازید. از همه مهم تر مبلغ سنگینی از دارایی خود را بابت خرید خودرو از دست نداده اید.

 

وام بانکی و خرید اقساطی

در کیش تقریبا هر چیز را می شود قسطی تهیه کرد. برای اتومبیل تا ۴۰ میلیون تومان و مسکن حتی بیشتر وام وجود دارد.

 

اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل به کیش

حمل اثاثیه به جزیره کیش از طریق شرکت های باربری و ماشین بار انجام میشود. اکثر شهر های بزرگ حرکت روزانه و هفتگی باربری به سمت جزیره کیش دارند. هزینه ارسال توسط باربری با هزینه لندیگراف، کارگر و غیره تقریبا ارزان و معمولا بیشتر از دو تا سه برابر یک اسباب کشی درون شهری نخواهد شد.

قبل از تصمیم به حمل وسایل منزل به جزیره کیش به دو نکته توجه کنید. اول اینکه اکثر آپارتمان های کیش بصورت مبله کامل (تمام وسایل لازم منزل) یا نیمه فرنیش (اجاق گاز-یخچال-ماشین لباسشویی) اجاره داده می شوند. نکته دوم ، اگر از تصمیم مهاجرت به کیش ، به هر دلیل منصرف شدید و تصمیم به برگرداندن وسایل داشتید یا بایستی کارت کیشوندی داشته باشید یا بارنامه ورود تک تک کالاهایتان از گمرک کیش. در غیر اینصورت به هیچ عنوان نمیتوانید وسائل خود را از جزیره کیش خارج نمایید.

 

جمع بندی

در مجموع خود شخص با در نظر گرفتن ملاک هایی مثل روحیه فردی ، وضعیت فعلی شغل ، تخصص ، دارایی و تحقیق بیشتر تصمیم نهایی را درباره مهاجرت به کیش می گیرد.

 

 

تجربیات مهاجرت به کیش

شما می توانید تجربیات خود از زندگی در جزیره زیبای کیش را در قسمت دیدگاه بنویسید و همچنین از تجربیات دیگران در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

 


ما را در تلگرام به نشانی کانال www.telegram.me/dailyrent دنبال کنید.

آگهی های استخدام و فرصت های شغلی کیش در کانال تلگرام به نشانی زیر به صورت روزانه درج می شوند:

www.telegram.me/dailykish

امکان سپردن آگهی استخدام یا کاریابی در این کانال با بازدید مناسب به صورت کاملا رایگان وجود دارد.

(1,610) نظرات

 1. علی

  به    بیان شده  

  باسلام و عرض خسته نباشید
  بنده ۲۲سالمه و ساکن تهران هستم.
  محصل رشته ی طراحی صنتی و آشنا به نرم افزار هاش.
  خواستم سوال کنم که طراحی صنتی در کیش چطور هستش؟
  و یکسوال دیگه اینکه ارایه خدمات پرینت سه بدی در کیش چطور هست و چه درامدی داره؟
  ممنون

  پاسخ
 2. علی حسینی

  به    بیان شده  

  با سلام لطفا راهنمایی کنید من گیج شدم در برخی از تاپیک هاتون زدید که اجاره تاکسی در هر شیفت ۲ تا ۳ و در بعضی تاپیک ها زدید ۴ تا ۵ میلیون برای هر شیفت
  لطفا راهنمایی کنید مبلغ اجاره هر شیفت قدره و دو دویفت چقدر میشه تاکسی رو اجاره داد.
  آیا خرید تاکسی سرمایه گذاری خوبی هست و راحت میشه مجوز رو فروخت

  پاسخ
 3. سیدذبیح الاه حسینی نسب

  به    بیان شده  

  سلام خسته نباشی من تخصص دراجرای کامل تاسیسات ساختمان ائم را دارم درامدم کیش چطوره

  پاسخ
 4. محمود

  به    بیان شده  

  سلام امکان داره جایی رو معرفی کنید که برای خرید وفروش خط تاکسی بشه اقدام کرد. واینکه تاکسی سفید و زرد چه تفاوتی باهم دارند؟ممنون بابت راهنمائیتون. موفق باشید

  پاسخ
 5. Roza

  به    بیان شده  

  سلام من فوق لیسانس هوش مصنوعی دارم تقریبا میشه گفت سابقه کاری هم ندارم ایا شغل مناسبی برای من وجود دارد که مهاجرت کنم ؟؟
  واینکه با ۴۰ میلیون تومان میتونم یه خونه مناسب پیدا کنم برای رهن کامل
  باتشکر
  ممنون میشم پاسخ رو برام ایمیل کنید

  پاسخ
 6. اميد

  به    بیان شده  

  سلام،وقتتون بخیر.
  سوالم اینه که آیا درآمد همه ی تاکسی ها در کیش حدود ۱۵ میلیون تومانه؟
  شرایط کار کردن با تاکسی افراد دیگه به عنوان راننده چیه و اینکه شخص راننده باید ماهانه چه مبلغی به صاحب ماشین پرداخت کنه؟

  پاسخ
 7. محمد

  به    بیان شده  

  باسلام بنده امسال درآزمون سردفتری اسنادرسمی برای کیش پذیرفته شده ام.حال چندسوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
  اولا درآمددفترخانه درکیش بصورت میانگین وصرفنظرازعوامل اقتصادی حداقل چقدراست
  دوم هزینه رهن واجاره برای یک دفترختنه حداقل چقدراست
  ونهابتا اینکه کدام قسمت شهرراتوصیه میکنید؟

  پاسخ
 8. جواد

  به    بیان شده  

  سلام. شرایط گرفتن تاکسی سفید چیه؟من که کارمند هستم میتونم بگیرم یا نه.یا سایتی هست معرفی کنید که همه شرایط رو نوشته باشه؟ اگه بخوایم ۲ نفر به صورت ۳ دانگ ۳ دانگ بگیریم باید هر دونقر شرایط داشته باشیم یا یه نفر داشته باشه کافیه؟

  پاسخ
 9. فاطمه جمالی زاده

  به    بیان شده  

  سلام وقت بخیر . ممنون از راهنمایی های خوب و ارزنده ی شما برای کسانی که می خواهند در کیش اقامت کنند.
  من امسال به دلیل این که آلودگی هوای تهران در فصل سرما بسیییار دخترم را تحت تاثیر قرار می دهد و پارسال دچار مشکل ریوی شد قصد دارم در کیش زندگی کنم البته حدود سه سال است که در کیش خانه دارم اما همیشه تفریحی سفر کرده ام و هیچ وقت زندگی دائم در کیش نداشته ام . از نظر شغل همسرم هم مشکلی در رابطه با زندگی در کیش ندارم ولی با توجه به این که دو فرزند پسرم که دانشجو هستند در تهران می مانند و من به خاطر شرایط دخترم مجبور به مهاجرت هستم ، آیا به نظر شما شرایط آموزشی خوب و ایده آل در کیش پیدا می شود که کمی از نگرانیهایم کاسته شود؟ هنوز هم شرایط درمانی بیمارستان های کیش مانند گذشته است؟و این که اگر بخواهم پسرم که دررشته ی مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران تحصیل می کند انتقالی بگیرد این امکان وجود دارد و یا خیر؟

  پاسخ
 10. اميد

  به    بیان شده  

  سلام مجدد.
  درآمد تاکسی توی کیش در چه حدودیه و حدودا با چه مبلغی میشه تاکسی خرید؟
  پیشاپیش متشکر از پاسخگویی و راهنمایی

  پاسخ
 11. اميد

  به    بیان شده  

  سلام دوست عزیز.
  آیا با ۸۰ میلیون تومان سرمایه میشه آبمیوه بستنی توی کیش راه اندازی کرد؟
  و اینکه آیا اصلا اینکار درآمد داره یانه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   این مبلغ برای اجاره مکان استفاده میشه یا برای لوازم و وسایل؟
   اگر خدمات خوب داشته باشید در منطقه پر تردد، درآمد مناسب داره.

   پاسخ
 12. مهشید

  به    بیان شده  

  باسلام دختر ۲۵ ساله ای هستم که کارشناسی نرم افزار دارم و چند سال سابقه ی کار برنامه نویسی اندروید و همچنین تدریس اندروید و icdl دارم و به شدت عاشق پیشرفت هستم و میخام که در یک جای خوب و با فرهنگ زندگی کنم… برای شغل و حرفه ی من وضعیت درآمد و کار در کیش به چه صورت هست؟؟
  و اینکه کمترین خونه ای که می توان در کیش کرایه کرد به چه صورته؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز،
   از طریق کانال تلگرام @DailyKish پیگیر آگهی های استخدام باشید.
   کمترین اجاره سوئیت بدون خواب در منطقه نوبنیاد از حدود ۴۰ میلیون رهن کامل است.

   پاسخ
 13. ساغر

  به    بیان شده  

  با سلام و مرسی از راهنمایی های خوبتون
  من لیسانس مامایی هستم و الان مشغول کار در بیمارستان هستم ولی الان قصد مهاجرت به کیش را داریم
  به نظر شما برای شغل مامایی کار پیدا میشه
  و درامدش چقدر میتونه باشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پانزده =